Zahraničné

Na Sicílii sa predávajú domy za euro. Môžete si ich kúpiť aj vy

19 ZAHR Domy za euroweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: TVMarkíza

Mestečko Gangi má bohatú históriu, no v posledných rokoch sa z neho odsťahovali tisíce obyvateľov za prácou do iných miest. Starosta tak prišiel so zaujímavou ponukou.

Ponuka, ktorá možno osloví aj vás. Jedno sicílske mestečko ponúka na predaj domy za euro. Tamojší starosta hovorí, že ak za tým hľadáte nejaký háčik, tak úplne zbytočne.

Ponuka platí aj pre cudzincov. Pokiaľ vás láka myšlienka na život v takmer vyľudnenom stredovekom mestečku, toto je možno tá správna príležitosť.

Vitajte v Gangi, ktoré sa nachádza na najväčšom ostrove v Stredozemnom mori - na Sicílii. Toto mestečko má bohatú históriu, vzniklo ešte v 12. storočí. V posledných rokoch sa však z neho odsťahovali tisíce obyvateľov za prácou do iných miest, no a tak starosta prišiel so zaujímavou ponukou.

Opustené domy ponúka na predaj za symbolické euro. Záujemca musí najskôr vyplatiť zálohu 5 tisíc eur ako garanciu, že dom, ktorý si kúpi následne zrenovuje. Musí tak urobiť do piatich rokov, potom mu zálohu vrátiia.


Počet obyvateľov v mestečku sa z niekdajších 16 tisíc znížil na súčasných 3 tisíc. Domov je tak dostatok, no sú aj pomerne zanedbané. Podľa starostu si rekonštrukcia každého z nich vyžiada tak nanajvýš 35 tisíc eur.

Odkedy naša výzva na odpredaj domov odznela začiatkom augusta v médiách, kontaktovalo nás vyše tisíc ľudí. S 15-timi z nich sme už aj stihli podpísať zmluvu.

Ponuka pritom neplatí len pre domácich Talianov, ale aj pre cudzincov. Pokiaľ vás teda láka myšlienka na život v takmer vyľudnenom stredovekom mestečku, toto je možno pre vás tá správna príležitosť.

Len pre úplnosť, mestečko Gangi leží vo vnútrozemí Sicílie, na druhej strane, k moru to máte autom na skok. Nejakých 52 kilometrov...

GANGI/TVMarkíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.