Zahraničné

Dôchodca vyhral v lotérii 40 miliónov dolárov. Všetky ich dal na charitu!

Tom Cristo daruje obrovskú výhru na charitu.
Tom Cristo daruje obrovskú výhru na charitu. Zdroj: DailyMail

Prečo sa rozhodol urobiť tento šľachetný čin?

Dôchodca z Kanady mal šťastie, o ktorom snívajú mnohí po celom svete. V lotérii vyhral neuveriteľnú sumu peňazí. On si však z výhry nenechá ani jeden cent.

Tom Crist (64) hral v máji tohto roku golf, v tom mu zazvonil telefón a neznámy hlas v mobile mu oznámil, že vyhral 40 miliónov dolárov (približne 30 miliónov eur) v lotérii. Dôchodca Tom túto radostnú správu držal v tajnosti až do včerajška. O výhre nevedeli ani jeho štyri deti.

Až teraz sa rozhodol verejne priznať k víťazstvu a oznámil aj, čo plánuje urobiť s peniazmi. Z výhry sebe ani svojím deťom nič nenechá. Celých 30 miliónov poputuje na charitu, ktorá pomáha onkologickým pacientom.

Zdroj: DailyMail

Kanaďan sa tak rozhodol preto, lebo jeho manželka Jan zomrela na túto chorobu vlani vo veku 57 rokov. Manželmi boli celých 33 rokov.

„Pracoval som 44 rokov ako výkonný riaditeľ veľkej spoločnosti. Zarobil som dosť na to, aby som sa postaral sám o seba aj o svoje deti. Tieto peniaze naozaj nepotrebujem," povedal Tom.

Vo svojom vyjadrení dodal, že jeho manželka by bola na neho určite pyšná. Prvé peniaze dostane onkologické centrum v Calgary, kde sa liečila aj jeho žena.

V lotérii boli jeho šťastnými číslami: 4 , 6 , 21 , 26 , 30 , 34 a 35. Tieto čísla si však nevybral sám, náhodne mu ich vygeneroval systém. Milionár počas nakrúcania prejavu mal na sebe čiapku a slnečné okuliare, aby ho bolo čo najmenej rozpoznať a nepútal na seba pozornosť.

CALGARY/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.