Bizarný poplatok u lekára: Žena musela platiť aj za to, že počas zákroku plakala

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/LightField Studios

Príspevok s účtenkou rozprúdil diskusiu o zdravotníctve v USA a špeciálne o nezmyselných poplatkoch.

Nemenovaná Američanka sa na sociálnej sieti „pochválila" účtom od lekára za odstránenie materského znamienka. Špeciálne poukázala na položku, ktorá na prvý pohľad pôsobí ako zlý žart. Lekár jej naúčtoval 11 dolárov za to, že sa počas zákroku rozplakala. Položka bola označená ako krátka emócia (brief emotion), píše portál Mirror.

„Odstránenie znamienka: 223 USD, plač: extra. Ani som nedostala nálepku," napísala autorka v sarkastickom komentári k príspevku, čím narážala na fakt, že deti od doktora dostanú aspoň odmenu.

Príspevok s účtenkou rozprúdil diskusiu o zdravotníctve v USA a špeciálne o nezmyselných poplatkoch. „Nemám rád, keď niekto vynáša do nebies NHS (britská Národná zdravotná služba) ako nejakú posvätnú organizáciu a hneď straší, že ak sa to niekomu nepáči, môže prejsť na americký systém. Ale takéto absurdné poplatky im dávajú za pravdu," stálo v jednom z komentárov pod príspevkom.

Ďalší komentujúci sa zverili s podobnými skúsenosťami z ambulancií v USA. „Prebudil som sa počas počas extrakcie zuba múdrosti. Bolo to práve v momente, keď sa mi rozpadol iný zub, vedľa toho, ktorý mi trhali. Dodatočné anestetikum mi samozrejme naúčtovali," napísal užívateľ sociálnej siete.

WASHINGTON/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vyšetrenie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.