Bývalý policajt, ktorý uniesol, znásilnil a zavraždil mladú Britku (†33), dostal doživotie

Sarah Everardová sa stala obeťou bývalého policajta
Sarah Everardová sa stala obeťou bývalého policajta Zdroj: Profimedia/tvnoviny.sk

Sarah Everardová sa vracala domov z návštevy, keď natrafila na Wayna Couzensa.

Bývalého policajta odsúdili vo štvrtok v Londýne na doživotie za únos, znásilnenie a vraždu 33-ročnej Sarah Everardovej. Informovala o tom agentúra AFP.

Adrian Fulford, sudca londýnskeho trestného súdu Old Bailey, povedal 48-ročnému Wayneovi Couzensovi, že jeho čin z marca tohto roka bol „ohavný". Couzens v čase vraždy pracoval v londýnskej Metropolitnej polícii, a to v elitnej jednotke na ochranu diplomatických objektov.

Everardová (33) bola nezvestná od 3. marca, keď sa vo večerných hodinách vracala domov z návštevy u svojho známeho v južnom Londýne. Polícia jej telo objavila o týždeň neskôr v lese v neďalekom juhoanglickom grófstve Kent. Couzens ju uniesol pod zámienkou, že porušovala proticovidové nariadenia.

Londýnska Metropolitná polícia dospela k záveru, že príčinou smrti Everardovej bol „tlak v oblasti krku".

Na verejnosti sa po medializovaní prípadu ozývali hlasy vyzývajúce britskú vládu na to, aby prijala účinnejšie opatrenia na ochranu žien a dievčat. Mnohé obyvateľky britskej metropoly a jej okolia sa totiž v súvislosti s prípadom začali obávať o svoju bezpečnosť.

Vláda prisľúbila, že ako súčasť balíka opatrení zameraných na prevenciu útokov voči ženám zvýši príspevky na údržbu pouličného osvetlenia a rozmiestnenie bezpečnostných kamier.

LONDÝN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti