Rozsiahly požiar v rumunskej nemocnici: Zomrelo najmenej deväť ľudí

Požiar v nemocnici v Rumunsku
Požiar v nemocnici v Rumunsku Zdroj: TASR/AP

Oheň vypukol na JIS-ke, kde ležalo 10 ľudí.

Najmenej deväť ľudí prišlo o život pri rozsiahlom požiari, ktorý vypukol v piatok ráno na jednotke intenzívnej starostlivosti v nemocnici na liečenie infekčných chorôb v rumunskom prístavnom meste Konstanca. Informovali o tom miestne médiá. Nie je vylúčené, že počet obetí bude ešte stúpať, napísal rumunský spravodajský server News.ro.

Podľa prvých údajov zaslaných Operačným strediskom pre mimoriadne situácie bolo v čase prepuknutia požiaru v nemocnici hospitalizovaných celkovo 113 ľudí, z toho desať na jednotke intenzívnej starostlivosti, uviedlo rumunské ministerstvo zdravotníctva. Presný počet obetí chce zverejniť po skončení záchrannej operácie.

Zdroj: Profimedia

Rumunská vláda informovala, že premiér Florin Citu požiadal štátneho tajomníka ministerstva vnútra Raeda Arafata, aby priamo na mieste zaistil bezproblémový priebeh všetkých potrebných úkonov. Na mieste podľa záberov zverejnených miestnymi médiami zasahovali desiatky hasičov a záchranárov. Sanitky prevážali pacientov s ochorením COVID-19 do iných nemocničných zariadení.

Podľa spravodajského portálu Hotnews.ro sa požiar podarilo uhasiť o 10.55 h miestneho času. Príčina incidentu nebola bezprostredne známa a bude predmetom vyšetrovania. Rumunská vláda plánuje v piatok popoludní zvolať tlačovú konferenciu, na ktorej zverejní ďalšie podrobnosti.


BUKUREŠŤ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti