Zahraničné

Dojímavé stretnutie: Rodičia prišli pri cunami o obe deti, po 10 rokov ich našli

rodinaweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Najskôr sa stretli s dcérou, teraz našli aj syna, o ktorom si mysleli, že zomrel.

Indonézska rodina zažíva neuveriteľné šťastie. Rodičia celých desať rokov verili, že ich deti zahynuli pri cunami v roku 2004. Stal sa ale dvojitý zázrak.

V júni tohto roka najskôr našli svoju dcéru, ktorá už má 14 rokov. Teraz sa našiel aj 17-ročný chlapec, ktorý je zrejme ich strateným synom.

Tínedžer Arif Pratama Rangkuti roky žil na ulici na ostrove Sumatra. Ujal sa ho ale starší pár, ktorý mu dal meno Ucok. Nechali ho nocovať v ich internetovej kaviarni a dávali mu jedlo aj oblečenie.


Keď však uvideli v televíznom programe príbeh rodiny, ktorá prišla pri cunami o obe deti a ukázali ich fotografie, zostali v šoku. Chlapec na fotografii sa náramne podobal na Ucoka. Ihneď preto informovali úrady aj smútiacu rodinu.

Miestnej televízii sa podarilo nakrútiť zábery z dojemného stretnutia rodiny a ich strateného syna. Jamaliah a jej muž Septi sa rozplakali a pevne svojho nájdeného chlapca objímali.

Indonézsku provinciu Aceh postihla v roku 2004 jedna z najväčších katastrof v histórii. Obrovská vlna cunami spôsobila značné škody a pri nešťastí zomrelo približne 170-tisíc obyvateľov.

JAKARTA/JH, Reuters

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti