Zahraničné

Policajti zastrelili ďalšieho černocha neďaleko Fergusonu. Čo bude nasledovať?

Rasovo motivované protesty vo Fergusone
Zdroj: SITA

Už teraz je situácia v meste napätá a stovky ľudí protestujú a útočia na políciu.

Americká polícia zastrelila v utorok večer pri zásahu voči vlamačom do obchodu v St. Louis ďalšieho, tentoraz 23-ročného černocha. Ako uviedol veliteľ tamojšej polície Sam Dotson, muž sa správal nevyspytateľne, vyhrážal sa policajtom z tesnej blízkosti nožom a priamo ich vyzval, aby ho zastrelili.

V 20-tisícovom meste Ferguson neďaleko st.Louis pokračovali aj v noci rasovo motivované protesty, ktoré vyvolalo zastrelenie černošského mladíka Michaela Browna bielym policajtom.

Zdroj: SITA

Noc bola v porovnaní s predchádzajúcimi relatívne pokojná, hoci políciu podľa jej vyjadrenia "niektorí kriminálnici a agitátori" ohrozovali. Útočili na policajtov sklenými i plastovými fľašami - niektoré boli naplnené močom - a skandovali "Ruky hore, nestrieľajte!" v narážke na jej údajnú brutalitu.

Polícia dnes uviedla, že zadržala 47 ľudí a zhabala tri nabité pištole. Do Fergusonu pricestuje americký minister spravodlivosti Eric Holder, ktorý sa stretne s vyšetrovateľmi Brownovej smrti.

"Dúfame, že nezávislosť a dôkladnosť nášho vyšetrovania vnesie do napätia vo Fergusone aspoň nejaký pokoj," napísal minister v úvodníku pre miestne noviny. "Najskôr však musíme dosiahnuť ukončenie násilností," dodal.FERGUSON/TASR, Reuters

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti