O Babišove francúzske majetky sa zaujímajú vyšetrovatelia. Kauza sa stala hlavnou témou volieb

Český premiér Andrej Babiš.
Zdroj: Aris Oikonomou, Pool Photo via AP

Zrejme ovplyvní aj voličov, ktorí budú hlasovať cez víkend.

Český premiér bude mať na krku ďalších vyšetrovateľov. Tentoraz ho bude preverovať Národná centrála proti organizovanému zločinu. Zaujímať sa bude o jeho nákupy nehnuteľností na Francúzskej riviére.

Andrej Babiš považuje obvinenia za drzosť. Médiám ukázal dokumenty, že v rokoch 1996 až 2015 zaplatil štátu na daniach vyše 300 miliónov českých korún. Opäť zdôraznil, že v čase nákupu nehnuteľností nebol politikom, ale podnikateľom.

Kauza otriasa českou politickou scénou od víkendu a vyvolala množstvo otázok. Politológovia sa pýtajú, či a ako stihne ovplyvniť voličov, ktorí budú o nových senátoroch, poslancoch a vláde rozhodovať už o tri dni.

Politických lídrov čakajú ešte posledné a zrejme rozhodujúce televízne debaty. Už teraz je zrejmé, že z Babišových tajných nákupov nehnuteľností sa stala hlavná téma volieb. Do úzadia tak opäť išli bežné problémy ľudí, akými sú napríklad nízke dôchodky.

Andrej Babiš pripustil aj svoj odchod z politiky. Chce tak urobiť v prípade, že jeho hnutie ANO by skončilo po voľbách v opozícii. Rovnako odmietol, že by sa v budúcnosti uchádzal o post hlavy štátu.


PRAHA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti