Prvýkrát v histórii moderovala predvolebnú diskusiu v Česku umelá inteligencia

Umelá inteligencia moderovala
Umelá inteligencia moderovala Zdroj: TV Markíza

Vedomosťami sa jej žiadny reálny moderátor nevyrovná.

V Česku zapojili do vrcholiacej kampane umelú inteligenciu. Otázky politikom v predvolebnej diskusii tentoraz dávala robotická Matylda. Po prvý raz v histórii tak moderátorku na obraze nahradil počítač.

Vedomosťami sa jej žiadny reálny moderátor nevyrovná. Umelú inteligenciu Matyldu formovali špičkoví českí vedci v spolupráci s Karlovou univerzitou.

Virtuálna moderátorka mala k dispozícii programy strán, hnutí a koalíc a tiež životopisy predsedov. Z toho vytvorila niekoľko otázok ušitých presne na mieru jednotlivých politikov.

Podobne ako teraz na Slovensku, tak aj v Česku je počas vrcholiacej kampane témou číslo jeden inflácia a zdražovanie energií. V jednej z posledných predvolebných diskusií úradujúci premiér Andrej Babiš sľubuje voličom dočasné zrušenie daní z energií.

Tesne pred voľbami zastihla Andreja Babiša aj kauza Pandora papers. Vysvetľovať musel okolnosti nákupu zámočku na Francúzskej riviére. V predvolebnej superdiskusii nervózne skákal do reči svojim politickým oponentom.

Volebné miestnosti sa v Česku otvoria už v piatok (8. 10.) o 14. hodine poobede a zatvoria v sobotu o 14. hodine poobede.


PRAHA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.