V Tatárskej republike sa zrútilo lietadlo s parašutistami. Hlásia 16 mŕtvych

Nehoda lietadla.
Nehoda lietadla. Zdroj: Ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie

Ďalší šesť ľudí sa zranilo.

V ruskej Tatárskej republike sa v nedeľu zrútilo dopravné lietadlo typu L-410 s parašutistami. Podľa aktualizovaných informácií bolo na palube 22 ľudí, 16 z nich zahynulo a šesť utrpelo zranenia, informovala agentúra RIA Novosti. Úrady predtým informovali o siedmich zranených a 23 ľuďoch na palube.

Lietadlo sa zrútilo približne kilometer od letiska v meste Menzelinsk, z ktorého vzlietlo.

Podľa agentúry TASS záchranári už ukončili prácu na mieste tragédie. Na záchrannej operácii sa ich zúčastnilo 47. K dispozícii mali 15 kusov techniky.

Úrady vyslali na miesto vyšetrovateľov, ktorí budú zisťovať príčinu pádu stroja.

Podľa poradcu ruského ministra zdravotníctva Alexeja Kuznecova sú všetci šiesti zranení vo vážnom stave. Minister zdravotníctva Michail Muraško osobne prevzal kontrolu nad poskytovaním lekárskej pomoci zraneným, dodal Kuznecov.

Na záberoch zverejnených ministerstvom pre mimoriadne situácie vidno lietadlo rozlomené na polovicu a s preliačenou prednou časťou, uviedla agentúra AFP.

Podľa agentúry Interfax lietadlo patrilo Dobrovoľnej spoločnosti pre pomoc armáde, letectvu a námorníctvu Ruska, ktorá sa označuje za športovú a obrannú organizáciu.

Ravil Nurmechametov, vedúci regionálnej pobočky organizácie, ktorá let organizovala, uviedol, že na klub nie sú žiadne sťažnosti. „Sme najlepší, patríme medzi päť najlepších klubov," povedal Nurmechametov pre TASS s tým, že klub hostil aj majstrovstvá Európy a sveta. „Cvičia tu kozmonauti," dodal.

Stredisko výcviku kozmonautov Jurija Gagarina (CPK) pozastaví spoluprácu s leteckým klubom v Menzelinsku počas vyšetrovania príčin havárie lietadla, uviedol následne TASS s odvolaním sa na svoj zdroj, podľa ktorého príkaz vydal šéf vesmírnej agentúry Roskosmos Dmitrij Rogozin.

L410 je dvojmotorové lietadlo vyvinuté koncom 60. rokov minulého storočia v Československu.

V septembri lietadlo tohto typu tvrdo pristálo v ruskej Irkutskej oblasti. Na palube bolo 16 ľudí, štyria z nich zahynuli, 12 ďalších utrpelo zranenia.

MOSKVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Letecké nešťastie

Dôležité udalosti