Sme si istí, že máme vraha Madeleine McCannovej, vyhlásil prokurátor

Rodičia s fotografiou zmiznutej madeleine McCannovej na archívnej snímke z roku 2007.
Zdroj: Profimedia.sk

Tvrdia, že na základe presvedčivých dôkazov môžu muža obviniť a dúfajú, že prípad sa konečne vyrieši.

Vyšetrovatelia sú si stopercentne istí, že odsúdený pedofil Christian Brückner zavraždil Madeleine McCannovú. Nemecký prokurátor Christian Wolters to novinárom povedal s tým, že polícii sa podarilo získať tak presvedčivé dôkazy, že s najväčšou pravdepodobnosťou povedú k usvedčeniu páchateľa. Wolters verí, že ostro sledovaná kauza sa po dlhých rokoch konečne uzavrie.

Zistiť bližšie informácie o vývoji vyšetrovania sa márne snažia novinári z Británie aj Nemecka. Prokurátor Wolters iba stroho oznámil, že Maddie mal uniesť hlavný podozrivý Brückner. Ako najnovšie Wolters potvrdil v rozhovore pre portál Mirror, vyšetrovatelia sú si na 100 percent istí, že dievčatko zavraždil práve on.

Tvrdia, že na základe presvedčivých dôkazov môžu muža obviniť a dúfajú, že prípad sa konečne vyrieši. „Sme si istí, že máme muža, ktorý ju uniesol a zavraždil," uviedol prokurátor. Vyšetrovatelia sa napriek tomu nechcú unáhliť a postaviť takú silnú a presvedčivú obžalobu, ako sa len dá. Situáciu im uľahčuje fakt, že Brückner je momentálne vo väzení za ďalšie trestné činy. Tím tak má dostatok času zhromaždiť čo najviac dôkazov, kým sa Brückner postaví pred súd. „Nejde iba o to, aby sme ho obvinili, chceme ho obviniť s čo najlepším možným dôkazom," vysvetlil nemecký prokurátor.

Na závery vyšetrovania už dlhé roky netrpezlivo čaká aj rodina zavraždenej McCannovej. Úrady príbuzným už dávnejšie oznámili, že dievča je mŕtve. Ako na to prišli, ale zatiaľ, s ohľadom na prebiehajúce vyšetrovanie, nespresnili. Priznali však, že nemajú telesné pozostatky a nevedia ako vražda prebehla. Nedisponujú vraj ani hmatateľnými dôkazmi ako fotografie alebo vzorky DNA.

„Stále máme veľa otázok. Nedávalo by zmysel ho obviniť skôr, než budeme mať všetky odpovede, ktoré nás v našom postoji utvrdí," dodal Wolters.

Podľa už zverejnených informácií Christian Brückner žil v čase únosu malej Maddie v tom istom letovisku, z ktorého bolo dievčatko unesené a "živil" sa vykrádaním hotelových izieb a turistických apartmánov. Polícia predpokladá, že do apartmánu McCannovcov vnikol s pôvodným účelom kradnúť, keď však zbadal v posteli blonďavé dievčatko, zmenil svoje plány. Bol totiž aj v minulosti odsúdeným pedofilom. Jedným z najsilnejších dôkazov je aj skutočnosť, že jeho mobilný telefón bol v kritickom čase zachytený vysielačom v tesnej blízkosti hotelového komplexu, z ktorého bola Maddie unesená.

Brückner čelí podozreniam zo spáchania piatich sexuálnych zločinov. Momentálne si odpykáva trest vo väzení známom ako nemecký Alcatraz za znásilnenie americkej turistky v portugalskom letovisku Praia da Luz. Práve tam mala pred 14 rokmi zmiznúť trojročná Madeleine McCannová.

BERLÍN/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nemecko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.