Fantastická správa z Česka: Po troch dňoch našli v lese stratenú Juliu (8)

Julia Sleegersová je nezvestná
Julia Sleegersová je nezvestná Zdroj: Polícia ČR

Hľadali ju stovky hasičov, policajtov aj dobrovoľníkov.

Záchranárom sa po troch dňoch podarilo nájsť v lese neďaleko Čerchova (okres Domažlice) stratené osemročné dievčatko z Nemecka. Julia je podľa českej polície v poriadku a predali ju do rúk záchranárom. Na pátracej akcii sa podieľali stovky ľudí.

V nedeľu (10. 10.) večer sa rodinný výlet zmenil na nočnú moru. Rodina z nemeckého Berlína prežívala tri dni peklo. Stratila sa im osemročná Julia v lese.

Veľké pátranie prebiehalo neďaleko mesta Domažlice v Plzenskom kraji. Dievča hľadali záchranné tímy hasičov, policajtov a dobrovoľníkov. Teploty v lokalite v noci klesli pod bod mrazu. Pátranie sťažoval ťažko prístupný terén a zlé počasie, píše portál blesk.cz.

Julia Sleegersová sa s bratom a bratrancom pri hraní vzdialili od rodičov, ktorí ich neskôr nevedeli nájsť. Na pomoc si zavolali záchranárov. Chlapcov vypátrali, ale po dievčatku nebolo ani stopy.


Na pomoc do Česka prišli aj nemeckí policajti z bavorských Álp. Sú špeciálne vyškolení pre zásahy v horskom teréne. Pri pátraní pomáhali aj špeciálne vycvičené psy a policajné vrtuľníky.

PRAHA/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti