Andrej Babiš uviedol, že ho prezident Zeman chcel poveriť zostavením vlády

Miloš Zeman a Andrej Babiš.
Miloš Zeman a Andrej Babiš. Zdroj: TASR/AP

Krátko na to ho previezli do vojenskej nemocnice.

Úradujúci premiér Andrej Babiš (ANO) v utorok vyhlásil, že prezident Miloš Zeman mu v nedeľu potvrdil, že ho ako predsedu víťaznej strany v minulotýždňových voľbách poverí zostavením vlády. Informovala o tom Česká televízia.

Babiš zároveň vyhlásil, že jeho strana sa nebude usilovať získať post predsedu Poslaneckej snemovne.

Prezident Zeman leží stále na ARO. Jeho stav je vážny, ale stabilizovaný

Babiš sa stretol so Zemanom na zámku v Lánoch v nedeľu ä10.10.) popoludní. Po skončení schôdzky odviezla Zemana do nemocnice sanitka. Ambulanciu s nápisom mobilná jednotka intenzívnej starostlivosti Ústrednej vojenskej nemocnice sprevádzalo niekoľko vozidiel prezidentskej ochranky.

Podľa záberov médií bol Zeman v zjavne bezvládnom stave. Nemocnica neskôr informovala, že jeho stav je stabilizovaný. Neposkytla však žiadne podrobnosti, keďže na to nedostala súhlas od Zemana. Jeho kancelária v tejto záležitosti údajne komunikuje úsporne, ale dostatočne, tvrdí Zemanov hovorca Jiří Ovčáček.


PRAHA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti

ONLINE: Raketový útok v Odeskej oblasti. Hlásia najmenej šesť obetí ON-LINE
  • Raketový útok v Odeskej oblasti na juhu Ukrajiny si vyžiadal šesť obetí. Raketu odpálil ruský strategický bombardér typu Tu-22.

  • Rusko sa prvýkrát za viac ako sto rokov ocitlo v platobnej neschopnosti. Moskva peniaze má, Západ…

  • Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan bude v utorok pred summitom NATO v Madride viesť rozhovory s lídrami Švédska, Fínska a Severoatlantickej aliancie.