Ďalšia streľba v USA. Zamestnanec pošty zastrelil dvoch ľudí, potom aj seba

Streľba na pošte v meste Memphis v americkom štáte Tennessee.
Zdroj: TASR/Patrick Lantrip/Daily Memphian via AP

Prípad vyšetrujú.

Dvaja zamestnanci americkej pošty prišli v utorok o život pri streľbe v meste Memphis v americkom štáte Tennessee. Útočníka našli mŕtveho so strelným poranením, ktoré si zjavne spôsobil sám. Informovala o tom v noci na stredu agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady.

K streľbe došlo v zariadení pošty v štvrti Orange Mound, ležiacej juhovýchodne od centra Memphisu. Do areálu majú prístup iba jej zamestnanci. Inšpektorka Poštovej služby Spojených štátov (USPS) Susan Linková uviedla, že po streľbe v zmienenom objekte našli na mieste činu telá troch pracovníkov pošty.

Hovorkyňa FBI Lisa-Anne Culpová potvrdila, že strelcom bol jeden zo zamestnancov pošty, ktorý sa následne sám zastrelil. Dodala, že prípad je predmetom vyšetrovania.

„Poštová služba je zarmútená udalosťami, ku ktorým dnes došlo v Memphise. Naše myšlienky sú s rodinnými príslušníkmi, priateľmi a spolupracovníkmi obetí,“ uvádza sa vo vyhlásení USPS. Ide už o tretiu streľbu v tomto meste ležiacom na západe Tennessee alebo v jeho okolí za posledné týždne, píše AP.

WASHINGTON/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pošta

Dôležité udalosti