Stratená Julia (8), ktorá prežila tri dni v lese, popísala, čo všetko zažila

Nezvestnú Juliu našli vo vysokej tráve na lúke v lese
Nezvestnú Juliu našli vo vysokej tráve na lúke v lese Zdroj: Profimedia/Policia ČR/Tvnoviny.sk

Videla divé zvieratá a celý čas nič nepila ani nejedla.

Nemecké dievčatko Julia Sleegersová zázrakom prežilo tri dni a dve chladné noci v lese pri českej obci Česká Kubice (okres Domažlice) v Plzenskom kraji. Vo vysokej tráve ju našiel správca lesa. Portál tn.cz zverejnil jej prvé vyjadrenie po nájdení.

Julia sa stratila počas rodinného výletu. Od nedele (10.10.) po nej pátralo okolo 1400 ľudí. Podľa vyjadrení hovorcu nemeckej polície je v poriadku a dokonca sa zverila s tým, čo prežila. „V noci spala na lúke vo vysokej tráve a videla zvieratá ako jelene, líšky aj diviaky,“ prezradil Florian Beck. Dievča tiež prezradilo, že sa v noci bálo, a preto na seba neupozorňovalo. Celé tri dni nič nepilo ani nejedlo.

Stratená Julia strávila mrazivé noci pod holým nebom. Ako je možné, že v lese prežila?

Momentálne je Julia už so svojimi rodičmi, ktorí prežili hrozné chvíle. Požiadali verejnosť o súkromie. „Máme veľkú radosť a všetkým záchranárom srdečne ďakujeme,“ uviedli prostredníctvom polície. Keď dievča konečne našli, nechýbali ani slzy dojatia.

Našťastie sa jej nič vážne nestalo, bola prechladnutá, unavená, hladná aj smädná. Sanitka ju po nájdení odviezla na hraničný priechod Folmava, kde ju českí záchranári odovzdali nemeckým kolegom. Tí ju dopravili na detské oddelenie nemocnice v Chame.

Juliu našli v utorok (12.10.) popoludní. Nachádzala sa štyri kilometre od miesta, kde ju videli naposledy. Lesník Martin Semecký prezradil viac: „Ležala uprostred lesa. Keď sme s ostatnými prehľadávali okolie, zrazu sa pred nami zdvihla. Mal som obrovskú radosť.“


PRAHA/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti