Láva na ostrove La Palma uväznila psov na malom „ostrove“. Aby nezomreli, kŕmia ich dronmi

Uväznené psy na ostrove La Palma
Uväznené psy na ostrove La Palma Zdroj: reprofoto:ENEX

Balíky potravín dodávané spoločnosťou DRONES ich držia pri živote.

Sopka Cumbre Vieja na ostrove La Palma, ktorý patrí ku Kanárskym ostrovom, znepríjemňuje život ľuďom, ale aj zvieratám už takmer mesiac. Mnoho obyvateľov muselo opustiť svoje domovy a prišli o majetok, ktorý im zničila láva.

Z aktuálnych záberov z horskej oblasti Todoque je vidieť, že láva uväznila aj psy, ktoré trpia hrozným hladom. Aby nezomreli, kŕmia ich pomocou dronov, ktoré im zhadzujú balíky s potravou, píše Daily Mail.

Láva psy uväznila na malom „ostrovčeku“ odkiaľ niet úniku. Vychudnuté zvieratá sú schúlené na murovanom dvore pokrytom popolom. Sú odrezané od okolitého sveta sopečnou lávou.


Miestne úrady sú vďačné za každú pomoc a v tomto prípade sa podujali na záchranu psov dve spoločnosti (Ticom Soluciones, Volcanic Life). Psy kŕmia už piaty deň v spolupráci s veterinármi.

Kompetentní vysvetľujú, že k evakuácii psov zatiaľ nemôže dôjsť. V danej oblasti nemôžu lietať helikoptéry pre horúci vzduch a sopečný popol v ovzduší, ktorý by mohol poškodiť motor.

Láva zo sopky vyteká už od 19. septembra. Vytvorilo sa viacero trhlín a magma už steká aj do mora. Viac si prečítajte v článku: Kamera zachytila moment, ako láva na ostrove La Palma zdemolovala rodinný dom

MADRID/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Láva

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.