Súd v USA navždy uzavrel mysteriózny krimipríbeh. Miliardár Durst si vypočul verdikt

Robert Durst.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Jeho manželka je doteraz nezvestná.

Súd v Spojených štátoch amerických navždy uzavrel mysteriózny krimipríbeh. Jeho hlavnou postavou je realitný magnát Robert Durst.

Kriminálny príbeh dnes 78-ročného miliardára a dediča veľkého realitného impéria sa začal písať v roku 1982, keď bez stopy zmizla jeho manželka.

Hlavné podozrenie padlo naňho, a tak sa dal na útek. Čo sa stalo s jeho manželkou doteraz nie je jasné, jej telo sa nikdy nenašlo.

Dursta na doživotie odsúdili za iný čin – vraždu jeho kamarátky, ktorá mu v prípade zmiznutia manželky poskytla falošné alibi.

K vražde Susan Bermanovej sa Durst nechtiac priznal v dokumente, ktorý o ňom v roku 2015 nakrútila káblová televízia HBO.

Usvedčil ho rozhovor, ktorý viedol sám so sebou v kúpeľni, keď netušil, že jeho mikrofón je stále zapnutý.

Svoju najlepšiu priateľku strelil v roku 2000 do hlavy v jej dome v Beverly Hills. Bál sa, že súdom povie pravdu o falošnom alibi.

Podľa prokuratúry zabil miliardár ešte dvoch ďalších ľudí. Jedným bol sused, ktorý odhalil jeho identitu v čase, keď sa Durst skrýval.

Jeho telo našli rozsekané na kusy v roku 2001. Miliardár sa k činu priznal pred texaským súdom, ten ho však oslobodil s odôvodnením, že konal v sebaobrane. Obžaloba je tiež presvedčená, že zabil aj svoju manželku.

Podľa právnikov sa Durst plánuje proti rozsudku odvolať. Na ďalších pojednávaniach sa však už odmieta zúčastniť.

Viac v reportáži Barbary Dudekovej.


NEW YORK/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti