Nemocnica informovala o zdravotnom stave Miloša Zemana iba Senát

Miloš Zeman
Miloš Zeman Zdroj: TASR/AP

Predseda Senátu sa musí poradiť s právnikmi, čo môžu verejnosti prezradiť.

Pražská Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) v pondelok odpovedala na list predsedu Senátu Parlamentu Českej republiky (PČR) Miloša Vystrčila ohľadom zdravotného stavu prezidenta Miloša Zemana. Informovali o tom viaceré české médiá.

Podľa portálu Novinky.cz zdravotnícke zariadenie nemôže zverejniť žiadne detaily. Vystrčil chce verejnosť informovať po preštudovaní dokumentu a po porade s právnikmi.

„Dnes, 18. októbra o 9.00 h, poslal riaditeľ ÚVN profesor Miroslav Zavoral oficiálnou cestou predsedovi Senátu PČR odpovede spracované so všetkou váhou a zodpovednosťou," uviedla v pondelok hovorkyňa ÚVN Jitka Zinke.

Predseda Senátu uviedol, že správu už dostal a teraz sa poradí s právnymi expertmi, čo môže verejnosti oznámiť.

„Nie je dobré, aby som niečo hovoril, kým to nebude skonzultované," povedal Miloš Vystrčil s tým, že právny rozbor listu by mohol byť pripravený v pondelok podvečer.

Prezident Zeman je v ÚVN hospitalizovaný od 10. októbra. Hrad jeho zdravotný stav nekomentuje. Minulý týždeň vo štvrtok pred novinárov predstúpila jeho manželka Ivana s tým, že jej manžel je „chorý a potrebuje nabrať sily".

Podľa portálu iDNES.cz otázniky panujú najmä ohľadom toho, či zdravotný stav umožňuje Zemanovi vykonávať svoju funkciu.

PRAHA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Praha

Dôležité udalosti