Zázrakom prežili niekoľko dní bez vody v austrálskej púšti. Mladík vďačí za život tínedžerovi

Dvojica sa stratila v austrálskej púšti
Dvojica sa stratila v austrálskej púšti Zdroj: NT Police/BBC

Na ceste sa im pokazilo auto a následne sa stratili.

Austrálska polícia hovorí o zázraku. Po niekoľkých dňoch bez vody a jedla prežil mladík (21) so 14-ročným tínedžerom v púšti. Ako píše BBC, ich cesty sa rozdelili, no pátranie malo šťastný koniec.

Tínedžera Mahesha Patricka a Shauna Emitja našli cez víkend neďaleko mesta Alice Springs. Obaja boli dehydratovaní a vyčerpaní, ale v poriadku.

Ich vozidlo uviazlo v pondelok (18.10.) po štyroch hodinách jazdy v odľahlej oblasti. Jednu noc strávili v aute, ráno sa vydali hľadať pomoc a hlavne vodu. Po pár kilometroch ale zistili, že sa stratili. Keď nedorazili do cieľa, vyhlásili po nich pátranie.

Polícia uviedla, že v priebehu týždňa sa rozdelili z bližšie neurčených dôvodov. Tínedžer prešiel asi 35 kilometrov, keď ho v piatok (15.10.) našli. Následne pomáhal pri pátraní po kamarátovi. Shauna našli o deň neskôr.

„Mali veľké šťastie, že prežili. Všetci vieme, aké to museli mať vonku náročné,“ uviedol jeden z policajtov a zároveň varoval verejnosť, aby neopúšťali svoje auto v podobnom prípade. Môže to byť pre nich najlepšie útočisko pred zverou a pátrací tím skôr zachytí z helikoptéry opustené vozidlo, ako stratenú osobu.

SYDNEY/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Ruská armáda tvrdí, že "úplne oslobodila" oceliarne Azovstaľ ON-LINE
  • Ruská armáda tvrdí, že "úplne oslobodila" oceliarsky komplex Azovstaľ v ukrajinskom prístavnom meste Mariupol, v ktorom sa skrývali poslední ukrajinskí vojaci brániaci toto mesto pred ruskou agresiou. (AFP)

  • Spojené štáty vyjadrili hlboké znepokojenie z avizovanej návštevy vysokej komisárky OSN pre ľudské práva v Číne.

  • Taliansko vypracovalo mierový plán pre Ukrajinu, ktorý predložilo generálnemu tajomníkovi OSN Antóniovi Guterresovi.