Zahraničné

Zomrel mladík (†27), ktorý vymyslel „ľadovú výzvu". Utopil sa

corey.jpg

Do ľadovej výzvy sa zapojili ľudia po celom svete. Medzi najznámejších patrí Bill Gates, Shakira, George W. Bush, či iní.

Určite ste už počuli o tzv. ľadovej výzve". Zapojili sa do nej ľudia po celom svete. Nik však možno netušil, kto všetko rozprúdil ľadový ošiaľ. Je za tým filantrop Corey Griffin, ktorý chcel takýmto spôsobom vyzbierať čo najviac peňazí na podporu boja proti amyotrofickej laterálnej skleróze.

Svetom však teraz koluje správa o jeho úmrtí. Len dvadsaťsedemročný mladík sa, paradoxne, utopil. Stalo sa tak počas potápania pri pobreží Nantucket.

Coreyho myšlienka o výzve začala vtedy, keď jeho priateľovi Petovi Fratesovi zistili spomínanú zákernú chorobu. Tá totiž spôsobuje svalovú artrofiu.

Fakt, že dobročinnosť nebola pre Coreyho nikdy cudzia, dokazuje aj samotný Pet: Aj v roku 2012, len pár mesiacov pred stanovením diagnózy, pre mňa zorganizoval charitatívnu akciu."

Rodina opísala Griffina ako šťastmého a úprimného mladého muža, ktorý sa veľmi zaujímal o druhých ľudí. Ľadovú výzvu prijalo veľké množstvo známych osobností, napríklad Bill Gates, Jimmy Fallon, George W. Bush, Mark Zuckerberg a mnoho ďalších celebrít a politikov.

V nasledujúcom videu si pozrite, ako sa Bill Gates popasoval s ľadovou výzvou".Ani Shakira s Piquem sa neštítili:

https://www.youtube.com/watch?v=7Jgl3c5lCXEMASSACHUSETTS/tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.