V Nemecku zmizlo 11-ročné dievča. Polícia podozrieva českú sektu Dvanásť kmeňov

V Nemecku aj v Česku pátrajú po 11-ročnom dievčati
V Nemecku aj v Česku pátrajú po 11-ročnom dievčati Zdroj: Deutschland finded euch/Facebook

Dievča sa nevrátilo z behania k svojim náhradným rodičom.

Po tínedžerke vyhlásili v Nemecku pátranie. Iba 11-ročná Shalomah zmizla v sobotu (16. 10.) pri behaní v nemeckom meste Holzheim a nevrátila sa k svojim náhradným rodičom. Ako píše portál novinky.cz, polícia podozrieva českú sektu, v ktorej pôsobia biologickí rodičia dievčaťa. Farmu „Dvanástich kmeňov“ už česká polícia navštívila.

Sídlo sekty sa nachádza v obci Mšecké Žehrovice v Stredočeskom kraji. Sem ho presídlili z Bavorska pre podozrenia z týrania detí. Podľa reportéra Noviniek odtiaľ polícia odvážala staršieho muža. Ľudia na farme sa odmietli k prípadu vyjadrovať.

Ako píše nemecký Bild, pestúni dievčaťa dostali list od člena sekty, kde sa píše, že Shalomah sa má dobre. „Vyzerá to tak, že ju vzali rodičia,“ uviedol Günter S., u ktorého dievča žilo.

​Sekta Dvanásť kmeňov je známa svojou neprimerane tvrdou výchovou detí, ktorá zahrňovala aj bitie prútmi. Pre podozrenia z týrania im v Nemecku odobrali pred ôsmimi rokmi asi 40 detí a umiestnili ich do pestúnskej starostlivosti. Následne sa sekta presťahovala do Českej republiky.

Otec uneseného dievčaťa vtedy tvrdil, že trestanie detí je Božia vôľa. „Bolí to krátko. Je to malý prút. Zdvihnúť vlastnú ruku je oveľa horšie.“

Členovia sekty odmietali akékoľvek školské zariadenia a vytvorili si vlastné súkromné školy, ktoré im v Nemecku napokon zakázali.

Príbeh tejto sekty bol inšpiráciou k námetu na film Tiché dotyky, ktorý nakrútili v roku 2019.

PRAHA/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti