Zranená britská dôchodkyňa (87) čakala na sanitku vonku v daždi neuveriteľných deväť hodín

Rita Tonksová čakala na sanitku vonku na daždi
Rita Tonksová čakala na sanitku vonku na daždi Zdroj: Profimedia/tvnoviny.sk

Záchranári jej po telefóne odkázali, aby sa vôbec nehýbala.

Prípad britskej dôchodkyne, pre ktorú prišli záchranári až po deviatich hodinách, pobúril širokú verejnosť. Prababička Rita Tonksová (87) začiatkom októbra spadla na príjazdovej ceste svojho domu v grófstve Shropshire. Na linke prvej pomoci jej povedali, aby sa nehýbala, dokým po ňu nepríde sanitka. Tá dorazila až neskoro večer a seniorka zatiaľ celý čas ležala vonku v daždi v neznesiteľných bolestiach, píše The Sun.

Žena mala šťastie, že si jej pád všimli susedia. Utekali jej na pomoc a spoločne zavolali záchranku, ktorá ich uistila, že o niekoľko minút príde sanitka. „Prišli až večer okolo desiatej. Pršalo a čakala na nich na mokrej príjazdovej ceste,“ popísal situáciu nahnevaný syn.


Seniorke priniesli von periny, dáždniky, ohrievače, no záchranári stále nikde.

„Volali sme niekoľkokrát, ale uviedli, že sú veľmi zaneprázdnení,“ uviedol Steve Tonks (63). „Nikto by nemal čakať deväť hodín na pomoc, navyše v škaredom počasí a v takom vysokom veku,“ dodal.

Seniorka sa momentálne zotavuje v nemocnici v Telforde, kde jej čiastočne nahradili bedrový kĺb. Záchranná služba West Midlands sa jej aj rodine ospravedlnila. Zdravotníci sú podľa nich pod veľkým tlakom a nestíhajú.

LONDÝN/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dôchodkyňa

Dôležité udalosti