V Texase havarovalo lietadlo, stroj zachvátili plamene. Cestujúci mali obrovské šťastie

V Texase havarovalo lietadlo.
Zdroj: TASR/Godofredo A. Vásquez/Houston Chronicle via AP

Všetkých 21 ľudí, ktorí boli na palube stroja, vyviazlo bez väčších zranení.

V americkom štáte Texas havarovalo v utorok pri štarte lietadlo s 21 ľuďmi na palube. Všetkých cestujúcich aj členov posádky sa však podarilo evakuovať do bezpečia ešte predtým, než stroj zachvátili plamene. K nijakým vážnym zraneniam tak pri nehode nedošlo, jeden pasažier bol ošetrený pre bolesť chrbta, informovali agentúry AFP a AP.

„Všetkých 21 pasažierov vrátane troch členov posádky sa našťastie podarilo bezpečne evakuovať z tohto dvojmotorového lietadla skôr, než ho úplne pohltili plamene,“ uviedol miestny hasičský zbor.


Lietadlo typu McDonnell Douglas MD-87 smerovalo v utorok ráno miestneho času z letiska v meste Brookshire ležiacom pri Houstone do Bostonu. Pri štarte zišlo z odletovej dráhy a zastavilo sa na trávnatej ploche obklopenej stromami a kríkmi. Po nehode ho zachvátili plamene. Hasiči plamene podľa úradov "po značnom úsilí" uhasili, z lietadla sa však zachovala v podstate len chvostová časť.

Miestne médiá uviedli, že lietadlom cestovali fanúšikovia na zápas bejzbalovej ligy medzi tímami Houston Astros a Boston Red Sox. Medzi cestujúcimi bolo tiež jedno desaťročné dieťa.

HOUSTON/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti