Šokujúci incident vo vlaku: Ženu znásilnili a nikto jej nepomohol. Všetci pozerali do mobilu

Muž znásilnil ženu vo vlaku so svedkami
Muž znásilnil ženu vo vlaku so svedkami Zdroj: YouTube/FOX 29 Philadelphia

Cestujúci, ktorí boli svedkami útoku, nezavolali ani políciu alebo niekoho na pomoc.

Obyvateľov vo Philadelphii šokoval incident z vlaku, v ktorom muž znásilnil ženu pred očami svedkov. Cestujúci nijako nezakročili, žene nepomohli a nezavolali ani pomoc. Napadnutá žena pri tom kričala a bránila sa, píše CNN.

Incident sa stal v stredu (13.10) večer vo vlaku spoločnosti SEPTA. Keby cestujúci žene pomohli skôr, k sexuálnemu útoku nemuselo dôjsť. Políciu zavolal po niekoľkých minútach až zamestnanec na vlakovej stanici, ktorý si všimol, že niečo nie je v poriadku, keď vlak prechádzal okolo.

Páchateľa 35-ročného Fistona M. Ngoya následne zadržali. Obvinili ho zo znásilnenia, sexuálneho obťažovania a ďalších trestných činov.


Ako uviedla polícia, cestujúci, ktorí boli svedkami útoku, sa pozerali do mobilov a tvárili sa, že sa nič nedeje. Podľa kamerových záznamov boli medzi nimi dokonca pasažieri, ktorí mali mobily namierené na prebiehajúci útok a zrejme si ho nakrúcali.

Ľudia, ktorí si zločin zaznamenali na video, môžu byť potenciálne aj obvinení z trestného činu.

„Teraz by sa mal každý z nich pozrieť do zrkadla a spýtať sa sám seba, prečo nič neurobil,“ uviedol policajný šéf Timothy Bernhardt.

Železničná spoločnosť aj polícia apeluje na verejnosť, že ak sa stanú svedkami akéhokoľvek trestného činu, majú okamžite volať políciu.

PHILADELPHIA/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti