Malé dievčatko (4) zmizlo na dovolenke s rodičmi. Austrálska polícia nevylučuje ani únos

Rodičia Cleo Smithovej prosia verejnosť o pomoc
Rodičia Cleo Smithovej prosia verejnosť o pomoc Zdroj: Reuters

Ráno sa rodičia prebudili a stan bol otvorený.

Najhoršie chvíle v živote prežívajú rodičia štvorročnej Austrálčanky Cleo Smithovej. V sobotu (16.10.) v noci zmizla z kempu a odvtedy niet po nej ani stopy. Rodičia ju naposledy videli v osudnú noc, keď ich zobudila a poprosila o vodu. Ráno ju už nevedeli nájsť, uvádza agentúra Reuters.

Rodinná dovolenka sa zmenila na peklo. Rodičia pomáhajú pri pátraní, ako sa len dá. Musia čeliť aj špekuláciám, že za zmiznutím dcéry stoja práve oni.

Ako dievčatko zmizlo z kempu Quobba Blowholes v západnej Austrálii nie je známe. Jej matka Ellie Smithová uviedla, že ráno bol stan otvorený a dievčatko bolo preč aj so svojím spacím vakom.


V oblasti sa od víkendu rozbehlo rozsiahle pátranie. Po štyroch dňoch sú ale policajti aj záchranári znepokojení. Pracujú aj s verziou únosu.

„Najhoršie je, že nemôžeme nič urobiť. Nie je to v našich rukách a cítime sa bezmocní a bezradní,“ uviedli rodičia pred médiami.

V stane spala Cleo aj so svojou sestričkou Islou. Rodičia sa zobudili o šiestej ráno a Clea tam nebola. Nenašli ani jej šedo-červený spacák. Ak by v tomto prípade išlo o únos, dievčatko sa už môže nachádzať aj v inom štáte. Médiá zverejnili jej fotografiu a rodičia prosia o pomoc.

„Nemôžeme vylúčiť, že je stále niekde nablízku, ale ani to, že je už ďaleko, čo by bol ten najhorší scenár,“ uviedol policajný inšpektor.

SYDNEY/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti