Turista zatúžil v poľských Tatrách po selfie s medveďom, ten na neho zaútočil

Medveď z Malých Karpát.
Medveď z Malých Karpát. Zdroj: Správa CHKO Malé Karpaty

Zranený muž skončil v nemocnici.

Turista (72) na poľskej strane Tatier narazil na medveďa. Zatúžil po selfie snímke, a tak pristúpil k šelme tak blízko, že ho pohryzla do nohy, uviedla poľská televízia TVN 24.

Zranený turista skončil v nemocnici. „Muž mal veľké šťastie. Zranenie nie je príliš vážne,“ dodala televízia s odvolaním sa na lekára.

Incident potvrdila správa národného parku, ale zatiaľ bez ďalšieho vyjadrenia. Z kontextu vyplýva, že išlo o Poliaka.

„Okolo poludnia do nemocnice doviezli 72-ročného pacienta z Chocholovskej doliny, pohryzeného a doškriabaného medveďom. Pravdepodobne,⁠ aspoň podľa opisu pacienta, chcel nebezpečné zviera odfotiť,“ povedal televízii Jerzy Toczek z nemocnice v Zakopanom.

Pacientovi stačilo zošiť ranu, potom opustil nemocnicu.

Pozor na medvede

Momentálne sa medvede intenzívne kŕmia, aby si nazbierali tukové zásoby pred zimným spánkom, čiže sú obzvlášť nebezpečné. V prípade nečakaného stretnutia je najlepšie vzdialiť sa opačným smerom, potichu a pokojne, pretože v prípade úteku by medveď mohol turistu pokladať za unikajúcu korisť. Nelezte ani na stromy, pretože to vie medvede oveľa viac vyprovokovať, poradila televízie.

Zvlášť ostražitý by mal byť človek v prípade, že natrafí na medvieďa, pretože v okolí môže byť medvedica, ktorá býva pri obrane mláďat agresívna.

Medvede nekŕmte a nenechávajte po sebe zvyšky jedla či obaly od potravín, ktoré by ich mohli zaujať. Nepribližujte sa k nim, aby ste si zadovážili zábery. Fotoblesk či svetlo baterky ich môžu rozdráždiť, radia odborníci.

ZAKOPANÉ/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Medveď

Dôležité udalosti