Zdravotný stav Miloša Zemana sa podľa nemocnice mierne zlepšil

Na archívnej snímke z 26. augusta český prezident Miloš Zeman víta nemeckého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera na Pražskom h
Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

A to vďaka komplexnej liečbe odborníkov.

Zdravotný stav českého prezidenta Miloša Zemana sa mierne zlepšil. S odvolaním sa na Ústrednú vojenskú nemocnicu, v ktorej je prezident takmer dva týždne hospitalizovaný, o tom v piatok informoval spravodajský portál iDNES.cz.

„So súhlasom prezidenta republiky, pána Miloša Zemana, s opatrným optimizmom informujeme, že vďaka komplexnej liečbe odborníkov ÚVN sa jeho zdravotný stav počas štvrtka a piatka mierne zlepšil," uviedla hovorkyňa ÚVN Jitka Zinke.

Zemana vo štvrtok v nemocnici navštívil český exprezident Václav Klaus. Podľa českého denníku Blesk so Zemanom strávil približne 50 minút.

Mohlo by vás zaujímať: Kancelária prezidenta zverejnila prvé zábery Miloša Zemana z nemocnice

Klaus pre Blesk uviedol, že sa mu Zeman zdal „osamotený" a viac ako politikou sa zaoberal svojím zdravím. „Miloša Zemana som navštívil s jediným zámerom, chcel som ho povzbudiť. Je to výraz mojej lojality voči niekomu, koho poznám pol storočia a kto mi dnes pripadá úplne osamotený. Nič viac, nič menej," uviedol 80-ročný Klaus po schôdzke s o tri roky mladším Zemanom.

Zeman je hospitalizovaný od 10. októbra, keď bol do nemocnice prevezený v zjavne bezvládnom stave zo zámku v Lánoch. Podľa jeho ošetrujúceho lekára a riaditeľa ÚVN Miroslava Zavorala sú príčinou hospitalizácie komplikácie, ktoré sprevádzajú Zemanove chronické zdravotné ťažkosti. Verejnosť mohla prezidenta naposledy vidieť v polovici septembra, keď ho prepúšťali z rekondičného pobytu v ÚVN, ktorý absolvoval pre "únavu a dehydratáciu".

Predseda českého Senátu Miloš Vystrčil v pondelok na základe nemocničnej správy oznámil, že Zeman nie je schopný vykonávať svoju funkciu.

Prvé záber Miloša Zemana po hospitalizácií.


PRAHA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Miloš zeman

Dôležité udalosti