Zverejnili nové detaily v prípade zastrelenia kameramanky. Toto sa dialo sekundy pred tragédiou

Alec Baldwin odchádza z policajnej stanice.
Zdroj: TASR/AP

Tú nechtiac pripravil o život herec Alec Baldwin.

Zverejnili ďalšie detaily v prípade smrteľného zranenia kameramanky americkým hercom Alecom Baldwinom. Píše Metro.

Podľa kameramana Reida Russella sa on, nebohá Halyna Hutchinsonová, režisér Joel Souza a Baldwin po obedňajšej prestávke pripravovali na scénu v kostole k pripravovanému westernu Rust.

Baldwin mal sedieť na drevenej lavici, pričom následne mal predviesť tasenie zbrane a s ňou namieriť do objektívu kamery.

Tú však, nanešťastie, počas osudného výstrelu premiestňovali pre tieň. Souza, ktorý stál za Hutchinsonovou, práve sledoval uhol záberu kamery, keď počul zvuk podobný úderu bičom a okamžite na to hlasný výstrel.

Ihneď potom si postrelená kameramanka chytila miesto na hrudi, kde ju guľka zasiahla a spravila pár krokov dozadu. Russell dodal, ako ju počul hovoriť, že si necíti nohy.

Postrelenú 42-ročnú kameramanku následne previezli vrtuľníkom do nemocnice, kde napokon zraneniam podľahla. Režiséra Souzu (48) so zraneniami previezla sanitka do inej nemocnice. Neskôr ho z nej prepustili. V súvislosti s incidentom nebolo zatiaľ vznesené žiadne obvinenie.

Zo súdnych záznamov, ktoré zverejnili v piatok (22. 10.). vyplvýva, že Baldwin dostal nabitú zbraň od asistenta režiséra. Ten mu naznačil, že rekvizitu môže bezpečne použiť.

Podľa agentúry AP vyšetrovanie incidentu ukázalo, že asistent nevedel, že zbraň bola nabitá ostrými nábojmi.

Vyšetrovatelia zaistili samotnú vražednú zbraň, ako aj ďalšie zbrane a muníciu, ktoré sa pri natáčaní filmu používali. Medzi zadržanými rekvizitami je aj zakrvavený kostým, ktorý mal Baldwin v čase incidentu na sebe.

NEW YORK/TASR, tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Alec Baldwin

Dôležité udalosti