Tajná služba pichla španielskému kráľovi ženské hormóny, aby skrotila jeho sexuálne chúťky

Na archívnej snímnke z 2. júna 2019 bývalý španielsky kráľ Juan Carlos máva počas bíčieho zápasu v španielskom meste Aranjuez.
Zdroj: TASR/AP/Andrea Comas

Pikantnú informáciu prezradil počas parlamentného vypočúvania bývalý policajný komisár .

Španielska tajná služba údajne pichla bývalému kráľovi Španielska Juanovi Carlosovi I. ženské pohlavné hormóny a blokátory testosterónu, aby potlačila jeho nekontrolovateľný sexuálny apetít. Libido kráľa, ktorý údajne za svoj život spal asi s 5-tisíc ženami, totiž tajná služba vyhodnotila ako celonárodný problém. Informuje o tom portál Daily Mail.

Pikantnú informáciu prezradil počas parlamentného vypočúvania bývalý policajný komisár José Manuel Villarejo, ktorého vyšetrujú pre podozrenie zo špehovania a vydierania podnikateľov na objednávku.

„Národné spravodajské centrum mu pichlo ženské hormóny a blokátory testosterónu, aby skrotilo jeho libido, pretože to bolo vnímané ako celonárodný problém, že ja taký nadržaný,“ uviedol Villarejo počas vypočúvania.

Zdroj: Profimedia.sk

Bývalý komisár sa priznal, že práve on mal za úlohu zlikvidovať zdravotnícke dokumenty, ktoré celú záležitosť dokazovali. So samotným zákrokom však podľa svojich slov nemal nič spoločné, dozvedel sa o ňom od bývalej milenky kráľa Corinny Larsenovej. Rozkaz o podaní injekcie mal vydať bývalý šéf tajnej služby Félix Sanz Roldán.

Medzi najznámejšie ženy, s ktorými mal kráľ pomer, patria okrem Larssenovej aj španielska speváčka Sara Montielová, belgická guvernantka Liliane Sartiuová či talianska princezná Maria Gabriella Savojská. Niektoré ženy tvrdia, že im zaplatili, aby o vzťahu s kráľom mlčali. Týka sa to napríklad herečky Barbary Reyovej. Kráľ sa vraj snažil zbaliť aj 20-ročnú britskú princeznú Dianu, v tom čase mal už 48 rokov.

Juan Carlos I. na španielsky trón nastúpil v roku 1975 a pod jeho vedením sa Španielsko transformovalo z frankistickej diktatúry na konštitučnú monarchiu. Dlhé roky sa tešil rešpektu u širokej verejnosti a bol veľmi obľúbený pre svoj neformálny štýl vystupovania. Povesť si výrazne pošramotil v roku 2012, keď v čase ekonomickej krízy tajne s milenkou vyrazil na lov slonov do Botswany.

V súčasnosti ho vyšetrujú v troch kauzách. Jedna sa týka výstavby vysokorýchlostnej železnice v Saudskej Arábii, na ktorú získalo zákazku konzorcium španielskych firiem. Ďalšia kauza sa týka čerpania peňazí z účtu mexického podnikateľa a tretia kont kráľa v daňových rajoch. Súčasná španielska ústava zaručuje kráľovi úplnú trestnoprávnu imunitu. Stíhaný by mohol byť iba Najvyšším súdom, a to za skutky, ktorých sa dopustil až po abdikácii.

Juan Carlos sa vzdal trónu v roku 2014 s nádejou, že jeho syn napraví poškodenú povesť monarchie. Od augusta minulého roku žije v exile v Abú Zabí.

MADRID/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Juan Carlos

Dôležité udalosti