Muža (83) odsúdili za vraždu manželky. Teraz patrí medzi tých, ktorí boli neprávom najdlhšie vo väzení

Neprávom odsúdený Andrews.
Zdroj: Facebook/Ohio Innocence Project

Muža prepustili ešte minulý rok, prípad sa však dostal do médií až teraz.

Trvalo neuveriteľných 45 rokov, kým si Američan Isaiah Andrews vydýchol. Súd v Clevelande ho totiž po takomto dlhom čase oslobodil. Píše CBS News .

Dnes 83-ročného seniora odsúdili v roku 1975 za údajné zabitie svojej manželky. Clevelandská porota sa v druhom procese radila niečo vyše 90 minút, kým definitívne rozhodla, že Andrews je nevinný.

Podľa advokátskej kancelárie, ktorá ho zastupovala, ide o druhý najdlhší trest v histórii USA, ktorý si odpykal neprávom odsúdený väzeň. Samotný Andrews skonštatoval, že konečne z jeho srdca spadol obrovský kameň. „Stal som sa slobodným,“ uviedol.

Andrewsa prepustili ešte minulý rok, prípad sa však dostal do médií až teraz. Žalobcovia údajne pri prvom pojednávaní sa pred súdom nezmienili o tom, že vypočuli aj druhého podozrivého.

Po rokoch súd uznal, že Andrews určite nemá nič spoločné s vraždou, pre ktorú ho odsúdili. Nové pojednávanie pozostávalo prevažne z čítania prepisov detektívov, nakoľko tí už medzičasom zomreli.

„Dočkali sme sa správneho verdiktu, neviem však, či sa ešte niekedy dočká aj skutočnej spravodlivosti,“ uviedol Andrewsov právnik Brian Howe, ktorý na prípade pracoval dlhé roky.

Ako na záver skonštatoval, „v prvom rade ho nemali nikdy odsúdiť a nemal sa dočkať ani druhého pojednávania.“

A couple of images from today of OIP client Isaiah Andrews, whose retrial 47 years after his wife's murder ended with a...

Uverejnil používateľ Ohio Innocence Project Streda 27. októbra 2021

Zdroj: Facebook/Ohio Innocence Project

CLEVELAND/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.