V Lagose sa zrútila luxusná bytovka vo výstavbe. Zavalila desiatky robotníkov

Zrútenie budovy vo výstavbe v Lagose
Zrútenie budovy vo výstavbe v Lagose Zdroj: TASR/AP

Zahynulo najmenej šesť ľudí, no približne 100 mužov je nezvestných.

Najmenej šesť ľudí zahynulo po tom, ako sa v najväčšom nigérijskom meste Lagos zrútila v pondelok výšková budova, ktorá bola vo výstavbe. V utorok o tom informovala agentúra Reuters s odvolaním sa miestne záchranné zložky.

Luxusná obytná budova, ktorá bola vo výstavbe, pri zrútení zavalila stavebných robotníkov. Podľa svedkov je v súčasnosti nezvestných približne 100 ľudí.

Predstaviteľ štátnej záchrannej služby Olufemi Oke-Osanyintolu novinárom povedal, bola spustená záchranná operácia, ktorá je zameraná na nájdenie a vyslobodenie ľudí uviaznutých pod sutinami budovy.

Zdroj: TASR/AP

„V súčasnosti na mieste zasahujú všetky zložky a prebieha pátranie a zachraňovanie," uviedol Oke-Osanyintolu s tým, že incident si doposiaľ vyžiadal šesť obetí, štyroch ľudí sa spod sutín podarilo vyslobodiť živých a ďalší traja utrpeli menšie zranenia.

Nigérijský prezident Muhammadu Buhari vyzval na zintenzívnenie záchranných prác.

Zrútená budova bola súčasťou troch veží, ktoré staval súkromný developér Fourscore Homes. Developér v tomto luxusnom obytnom bloku sľuboval „život bez stresu s hotelovou atmosférou". Najlacnejšie byty predávajúce sa v tomto projekte mali hodnotu 1,2 milióna dolárov.

K zrúteniam budov prichádza v Nigérii, najľudnatejšej africkej krajine, pomerne často. Dôvodom je slabé dodržovanie bezpečnostných predpisov pri výstavbe, ako aj časté používanie nekvalitných stavebným materiálov.


LAGOS/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nigéria

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.