Tragédia na spomienkovom koncerte ABBA: Muž spadol z veľkej výšky na ľudí, zahynuli dve osoby

Švédska polícia
Zdroj: TASR

Pri páde zasiahol aj ženu, ktorá utrpela zranenia.

Dve osoby prišli o život a jedna utrpela zranenia v utorok vo švédskom meste Uppsala, po tom, čo zo siedmeho poschodia koncertnej haly spadol alebo skočil starší muž. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na miestnu políciu.

„Dostali sme telefonát, že niekto skočil alebo spadol z veľkej výšky vo vnútri koncertnej haly v centre Uppsaly,“ povedal pre AFP hovorca polície Magnus Jansson Klarin. Muž vo veku nad 80 rokov neprežil pád do otvoreného priestoru vo foyer z výšky siedmeho poschodia. O život prišiel aj muž veku nad 60 rokov, ktorého pri páde zasiahol. Druhá zasiahnutá osoba, žena-šesťdesiatnička, taktiež utrpela zranenia, ale nie je v ohrození života.

Polícia celú budovu najprv uzavrela, aby mohla vypočuť svedkov incidentu, avšak neskôr dovolila ľuďom odísť. „Zatiaľ je príliš skoro hovoriť o tom, či došlo k trestnému činu,“ povedal policajný hovorca.

K nešťastiu došlo pred 19.00 h, v čase, keď sa v budove schádzalo približne 1000 návštevníkov koncertu na počesť dvoch legiend slávnej hudobnej skupiny ABBA Björna Ulvaeusa a Bennyho Anderssona, na ktorom mali zaznieť cover verzie ich skladieb. Podujatie, ktoré sa malo začať o 19.30, h bolo v dôsledku uvedenej tragédie zrušené.

ŠTOKHOLM/TASR

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pád

Dôležité udalosti