V Austrálii našli po 18 dňoch dievčatko (4), ktoré zmizlo z kempu

Cleo Smithová
Zdroj: Profimedia.sk

Vo väzbe skončil 36-ročný muž, u ktorého dieťa našli.

V Austrálii sa podarilo nájsť dievčatko (4), ktoré pred dvoma týždňami aj so spacím vakom zmizlo zo stanu v kempe na západe krajiny. Podľa polície je nažive a v poriadku, informuje televízia ABC.

Cleo Smithovú hľadali bezpečnostné zložky aj miestni ľudia. V súvislosti s jej zmiznutím skončil vo väzbe 36-ročný muž. V jeho dome dievčatko našli. Je podozrivý z únosu.

Policajti našli dievča v stredu skoro ráno miestneho času v dome v pobrežnom meste Carnavorn, zhruba 100 kilometrov južne od miesta, kde s rodinou kempovala. Podozrivého, ktorý z mesta pochádza a na rodinu zrejme nemá žiadne väzby, vypočúva polícia.

„Bola tu informácia, ktorou sme sa podrobnejšie zaoberali. Sledovali sme veľa forenzných stôp a viedlo nás to k určitému domu,“ uviedol komisár štátu Západnej Austrálie Chris Dawson.

„Jeden z policajtov ju vzal do náručia a spýtal sa jej, ako sa volá. Odpovedala, že sa volá Cleo,“ popísal miestnym médiám Dawsonov zástupca Col Blanch. Krátko potom sa dievčatko stretlo so svojou matkou a nevlastným otcom.

ZDROJ: Twitter/The West Australian

Polícia uviedla, že pátranie bolo ako hľadanie ihly v kope sena. Dievča rodičia naposledy videli v rodinnom stane okolo 1.30 h miestneho času 16. októbra v kempe Blowholes Shacks zhruba 900 kilometrov severne od Perthu.

Keď sa prebudili, už vo svojej časti stanu, v ktorom bola s mladšou sestrou, nebola. Polícia mala podozrenie, že ju uniesli, pretože zips stanu bol otvorený až do výšky, na ktorý štvorročné dievča sama nedosiahlo.


PERTH/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cleo Smithová

Dôležité udalosti