VIDEO: Takýto zásah si nepamätajú. Hasiči ratovali ženu, ktorá visela dole hlavou z paternostra

Hasiči s policajtmi sa snažia vyslobodiť seniorku zakliesnenú medzi stenou a výťahom.
Zdroj: Facebook/ Městská policie Brno

Dôchodkyňa sa po vyslobodení sťažovala na bolesť nohy, ale podľa policajtov situáciu zvládla po psychickej stránke obdivuhodne dobre.

Prípad, ktorý ani v Brne nemá obdobu. Takto označili mestskí policajti v druhom najväčšom meste ČR nezvyčajný zásah, pri ktorom pomáhali seniorke zakliesnenej vo výťahu.

Incident sa stal na pošte v priestoroch železničnej stanice. Žena (74) vošla do výťahu typu paternoster a z doteraz nezistených príčin sa jej nejakým spôsobom „podarilo“ vypadnúť celým telom von, pričom jednou nohou zostala zakliesnená medzi kabínou výťahu a stenou, informuje portál TN.cz. Dôchodkyňa tak zostala visieť dole hlavou z približne dvojmetrovej výšky.

Hliadku mestskej polície na pomoc privolal anglicky hovoriaci cudzinec. Naliehavo žiadal pomoc a gestikuloval smerom ku vchodovým dverám staničnej pošty. „Po vstupe do miestnosti strážnici uvideli nečakanú situáciu. Z výšky dvoch metrov visela za jednu nohu dole hlavou seniorka, ktorú sa snažili podopierať dvaja muži,“ opísal bizarnú situáciu hovorca brnenskej mestskej polície Jakub Ghanem.

Policajti mužov vystriedali a snažili sa ženu upokojiť. Hasiči po príchode najskôr pod dôchodkyňu vsunuli transportné lôžko a následne vyrezali časť drevenej konštrukcie výťahu tak, aby mohli uvoľniť zakliesnenú nohu.

Dôchodkyňa sa po vyslobodení sťažovala na bolesť nohy, ale podľa policajtov situáciu zvládla po psychickej stránke obdivuhodne dobre. Ako z výťahu vypadla, vysvetliť nedokázala. Uvedomovala si iba to, že sa v tom momente sústredila na posúvanie tašky na kolieskach a naprávanie respirátora.


BRNO/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Výťah

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.