Zomrel aj druhý cyklista, ktorého zrazil nadrogovaný Slovák. Ostali po ňom dve deti

Maďarská polícia
Maďarská polícia Zdroj: Shutterstock.com

Z miesta činu ušiel bez zastavenia a poskytnutia pomoci.

Po viac dvoch týždňoch strávených na jednotke intenzívnej starostlivosti nemocnice v severomaďarskom Győri podľahol zraneniam aj druhý cyklista, ktorého nadránom 4. októbra v Rábsko-mošonsko-šopronskej župe zrazil občan SR riadiaci vozidlo pod vplyvom drog. Informoval o tom v stredu spravodajský server telex.hu.

Vyšetrovací sudca okresného súdu v Győri 7. októbra nariadil vziať vodiča do väzby. Ten po prvej nehode, pri ktorej v mestečku Jánossomorja na mieste podľahla ťažkým zraneniam 20-ročná športovkyňa, o necelú hodinu neskôr zrazil v neďalekom meste Mosonmagyaróvár ďalšieho cyklistu - 35-ročného otca dvoch detí.

Muž utrpel poranenia lebky a zlomeninu chrbtice. Absolvoval neurochirurgický zákrok a jeho stav bol aj v dôsledku vnútorného krvácania kritický. V umelom spánku ležal v győrskej nemocnici.

Súd vzatie podozrivého do väzby zdôvodnil skutočnosťou, že v prípade občana SR hrozí recidíva, pretože bol už trikrát trestne stíhaný v zahraničí. Z výkonu trestu na Slovensku sa naposledy dostal na slobodu 29. septembra a prebieha voči nemu trestné stíhanie aj v inej veci.

Zadržaný vodič sa priznal, že pred jazdou užil štyri druhy omamných látok, avšak na priebeh nehôd si spomínal iba čiastočne.

Slovák z miesta činu v oboch prípadoch ušiel bez zastavenia a poskytnutia pomoci. Maďarská polícia ho zadržala 4. októbra napoludnie. Polícia Rábsko-mošonsko-šopronskej župy ho začala trestne stíhať pre spôsobenie dopravnej nehody s následkom smrti a pre neposkytnutie pomoci.

BUDAPEŠŤ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vodič

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.