Zomrel aj druhý cyklista, ktorého zrazil nadrogovaný Slovák. Ostali po ňom dve deti

Maďarská polícia
Maďarská polícia Zdroj: Shutterstock.com

Z miesta činu ušiel bez zastavenia a poskytnutia pomoci.

Po viac dvoch týždňoch strávených na jednotke intenzívnej starostlivosti nemocnice v severomaďarskom Győri podľahol zraneniam aj druhý cyklista, ktorého nadránom 4. októbra v Rábsko-mošonsko-šopronskej župe zrazil občan SR riadiaci vozidlo pod vplyvom drog. Informoval o tom v stredu spravodajský server telex.hu.

Vyšetrovací sudca okresného súdu v Győri 7. októbra nariadil vziať vodiča do väzby. Ten po prvej nehode, pri ktorej v mestečku Jánossomorja na mieste podľahla ťažkým zraneniam 20-ročná športovkyňa, o necelú hodinu neskôr zrazil v neďalekom meste Mosonmagyaróvár ďalšieho cyklistu - 35-ročného otca dvoch detí.

Muž utrpel poranenia lebky a zlomeninu chrbtice. Absolvoval neurochirurgický zákrok a jeho stav bol aj v dôsledku vnútorného krvácania kritický. V umelom spánku ležal v győrskej nemocnici.

Súd vzatie podozrivého do väzby zdôvodnil skutočnosťou, že v prípade občana SR hrozí recidíva, pretože bol už trikrát trestne stíhaný v zahraničí. Z výkonu trestu na Slovensku sa naposledy dostal na slobodu 29. septembra a prebieha voči nemu trestné stíhanie aj v inej veci.

Zadržaný vodič sa priznal, že pred jazdou užil štyri druhy omamných látok, avšak na priebeh nehôd si spomínal iba čiastočne.

Slovák z miesta činu v oboch prípadoch ušiel bez zastavenia a poskytnutia pomoci. Maďarská polícia ho zadržala 4. októbra napoludnie. Polícia Rábsko-mošonsko-šopronskej župy ho začala trestne stíhať pre spôsobenie dopravnej nehody s následkom smrti a pre neposkytnutie pomoci.

BUDAPEŠŤ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vodič

Dôležité udalosti

ONLINE: Zelenskyj vyzval OSN, aby navštívila miesto raketového útoku na nákupné centrum ON-LINE
  • Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval v utorok OSN, aby navštívila miesto raketového útoku na nákupné centrum v ukrajinskom meste Kremenčuk.

  • Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v prejave v noci na stredu uviedol, že okupačné sily…

  • Špecialisti z Varšavskej lekárskej univerzity (WUM) vyškolia 400 ukrajinských lekárov v urgentnej medicíne, lekárskych zákrokoch na bojisku či ošetrovaní alebo liečbe rozsiahlych poranení vo vojenských podmienkach.