Mladá žena (28) zavraždila svojich päť detí, lebo ju opustil priateľ. Dostala doživotie

Nemku odsúdili na doživotie za vraždu svojich detí
Nemku odsúdili na doživotie za vraždu svojich detí Zdroj: Profimedia

Najstarší chlapec prežil, lebo bol v tom čase v škole.

Súd v nemeckom meste Wuppertal vymeral vo štvrtok doživotný trest 28-ročnej žene za vraždu jej piatich detí. Prokuratúra jej konanie označila za obzvlášť „zlomyseľné", informovala agentúra AFP.

Ženu, identifikovanú ako Christiane K., uznali za vinnú z utopenia alebo udusenia jej detí vo vani v septembri 2020.

Telá troch dievčat vo veku jeden, dva a tri roky a ich dvoch bratov vo veku šesť a osem rokov našli v byte v meste Solingen v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko na západe krajiny. Usmrtené deti boli vo svojich posteliach zabalené v uterákoch.

Žena sa potom na železničnej stanici v krajinskej metropole Düsseldorf sama pokúsila o samovraždu skokom pod vlak. Utrpela zranenia, nebola však v ohrození života. Jej šieste dieťa, chlapec, ktorý mal v tom čase 11 rokov, bol vtedy v škole.

Prokuratúra tvrdila, že matka pred zabitím primiešala deťom do nápojov upokojujúce lieky. Za tento zlomyseľný skutok obžaloba žiadala pre ňu doživotie, keďže podľa nej Christiane K. využila nevinnosť a bezbrannosť svojich detí. Sudcovia vylúčili možné predčasné prepustenie na slobodu po 15 rokoch.

Prokuratúra uviedla, že Christiane K. konala v hneve po tom, čo videla fotografiu svojho manžela – s ktorým už nežila – s novou priateľkou. Podľa prokuratúry mu napísala, že už svoje deti nikdy neuvidí.

Christiane K. vyhlásila, že je nevinná, a tvrdila, že do bytu vošiel maskovaný muž a zabil jej deti. Vyšetrovatelia však nenašli žiadne dôkazy, ktoré by jej tvrdenia podporili a sudcovia zamietli žiadosť obhajoby o oslobodenie obžalovanej.

BERLÍN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti