Zahraničné

Od smiechu k zúfalstvu: Pozrite si najemotívnejšiu ľadovú výzvu, ktorá ľudí rozplakala

Emotional-Ice-Bucket-Challenge copy.jpg

Nezvyčajné video sa začne ako zlý vtip, ale treba vydržať dokonca. Potom príde dojímavý moment.

Video z ľadovej výzvy Anthonyho Carbajala zaujalo ľudí z celého sveta oveľa viac ako obliate celebrity. Na úvod smiech a dobrá nálada, no potom príde plač. Vyčkajte až do konca a dozviete sa viac.

Anthony sa na začiatku videa objaví v dámskych plavkách, oblieva sa vodou ležiac na kapote auta a má na sebe šortky s nápisom „Pobozkaj moju ALS" (čo je choroba s názvom amyotrofická laterálna skleróza). Vyzerá to, akoby si z celej výzvy robil žarty. Potom ale príde šok.

Zrazu sa profesionálny fotograf objaví v zábere ako obyčajný muž. Prihovára sa ľuďom, aby aj oni prispeli na výskum tejto závažnej choroby. Potom ho premôžu emócie a rozplače sa.


Prezradí, že jeho stará mama na toto ochorenie zomrela. Neskôr chorobu diagnostikovali aj jeho mame, keď bol ešte na vysokej škole. Vie presne, čo ALS robí s ľuďmi a aký ich čaká koniec.

Anthony teraz čelí krutej realite. Jeho najväčšia nočná mora sa stala skutočnosťou. Pred piatimi mesiacmi zistil, že zdedil kruté dedičstvo, chorobu ALS.

„Nikto o tom nechce hovoriť, nikto sa nechce pozerať na depresívneho človeka, ktorému zostáva 2 až 5 rokov života," prezrádza.

„V USA trpí touto chorobou asi 30-tisíc ľudí. Mnohí o nej nič nevedia. Nevidím ani nijakú veľkú iniciatívu zo strany farmaceutických spoločností, aby investovali miliardy dolárov na vývoj lieku. Pretože sa to neoplatí, nestojíme za záchranu," smutne vraví vo videu.

„Už teraz cítim, že mám slabé ruky. Mám niekedy problém naštartovať svoje auto alebo si zapnúť košeľu. Nakoniec nebudem vôbec schopný používať svoje ruky, nebudem môcť ani chodiť, hovoriť a dýchať bez prístrojov."

Na záver dodáva: „ Toto video je plné emócií. Ospravedlňujem sa za moje táranie a slzy, ale keby som na seba vylial vedro s ľadovou vodou, nemyslím si, že by som vás ešte zaujal."

Anthonyho video za pár dní videlo cez sedem miliónov ľudí a každý deň ich je viac a viac. Prispejte aj vy!

USA/JH, YouTube

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.