Baldwin: Pri nakrúcaniach, počas ktorých sú použité zbrane, by mal byť policajt

Alec a Hilaria Baldwinovci
Zdroj: Profimedia.sk

Herec počas nakrúcania jednej zo scén filmu nešťastnou náhodou smrteľne zranil kameramanku.

Policajt by mal byť prítomný pri všetkých nakrúcaniach, počas ktorých sa používajú strelné zbrane. Uviedol to v pondelok na Twitteri americký herec Alec Baldwin, ktorý pred vyše dvoma týždňami počas nakrúcania jednej zo scén filmu nešťastnou náhodou smrteľne zranil kameramanku Halynu Hutchinsovú a postrelil režiséra Joela Souzu, píše agentúra AFP.

„Na každej filmovej či televíznej scéne, počas ktorej sa používajú zbrane, či už tie reálne alebo napodobeniny, by mal byť prítomný policajt najatý produkciou, aby dohliadal na bezpečnosť,“ napísal Baldwin.

K tragédii došlo vo štvrtok 21. októbra v americkom štáte Nové Mexiko pri natáčaní westernu s názvom Rust, v ktorom Baldwin stvárňuje hlavnú úlohu. Halyna Hutchinsová a Joel Souza "boli postrelení, keď zo zbrane vystrelil Alec Baldwin", uviedol šerif okresu Santa Fe. Zbraň slúžila ako rekvizita.

Postrelenú 42-ročnú kameramanku s ukrajinskými koreňmi previezli vrtuľníkom do nemocnice, kde napokon zraneniam podľahla. Režiséra so zraneniami previezla sanitka do inej nemocnice. Neskôr ho z nej prepustili.

Baldwin spolupracuje s policajným vyšetrovaním, ktoré sa zameralo na špecialistu zodpovedného za zbraň a asistenta režiséra, ktorý ju pred nakrúcaní osudnej scény hercovi odovzdal. Ako uvádza AFP, v súvislosti s vyšetrovaním podľa prokurátorky Mary Carmackovej-Altwiesovej nie je vylúčené ani trestné stíhanie Baldwina.

V reakcii na tragédiu, ktorú Baldwin nechtiac spôsobil, sa produkcia úspešného policajného seriálu The Rookie rozhodla pre okamžitý zákaz použitia ostrej munície pri nakrúcaní. Medzitým internetovú petíciu za zákaz ostrých strelných zbraní pri nakrúcaní filmových scén podpísalo približne 110.000 ľudí, píše AFP.

LOS ANGELES/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Alec Baldwin

Dôležité udalosti