VIDEO: Brutálny zákrok polície na chorého muža. On si iba plnil bizarné posledné želanie

Zákrok polície na nevyliečiteľne chorého muža
Zákrok polície na nevyliečiteľne chorého muža Zdroj: SWNS/YouTube.com

Keď mu diagnostikovali závažné ochorenie, napísal si zoznam vecí, ktoré chce pred smrťou zažiť.

Video britských policajtov, ktorí zatýkajú nevyliečiteľne chorého muža, pobúrilo ľudí na internete. Na záberoch vidieť, ako ho spacifikuje šesť policajtov na záhrade jeho domu. Dôvod zadržania je bizarný. Invalidný dôchodca si iba plnil jedno z posledných želaní pred smrťou, píše Daily Mail.

Čoho sa 55-ročný Brit dopustil? Podľa toho, ako ho policajti zadržali, to vyzerá, že spáchal vážny zločin. Darrell Meekcom, ktorý pracoval ako pedagóg na univerzite, si pri tom plnil len nezvyčajné želanie. Odhalil svoj zadok do policajnej kamery, ktorá slúži na meranie rýchlosti vozidiel.


Darellovi pred mesiacom diagnostikovali nevyliečiteľnú chorobu - viacnásobnú systémovú atrofiu. Ide o vzácne neurologické ochorenie, ktoré zasahuje funkcie tela neovládateľné vôľou. Neexistuje na ňu žiadna efektívna liečba, zmierňujú sa iba jej príznaky. Stav pacientov sa postupne zhoršuje a žijú zvyčajne ešte 5 až 10 rokov od objavenia prvých príznakov.

Chorý Darrell mal na vrchole zoznamu želaní práve odhalenie svojho zadku do policajnej kamery. Tento skutok spravil v piatok (5.11.) v britskom mestečku Kidderminster. Policajti sa ale nesmiali. Incident zaevidovali ako „neslušné odhaľovanie sa na verejnosti“. Ešte v ten deň si pre previnilca prišli.

Policajti muža, ktorý má tiež problémy so srdcom a obličkami, brutálne spacifikovali a nasadili mu putá. Všetko na mobil zachytila Darrellova manželka, ktorá pracuje ako sestrička v nemocnici. Tá policajtov informovala o zdravotnom stave jej muža, ale nemalo to na nich žiadny vplyv.

Brita zadržali a vzali do väzby. Neskôr ho prepustili a je obvinený z neslušného správania sa na verejnosti a nebezpečnej jazdy. Ako uviedol pre Daily Mail, po prepustení mal dva záchvaty a rozmazané videnie. Previezli ho do nemocnice s podozrením na krvácanie do mozgu. „Mohli ma aj zabiť,“ prezradil Darrell, ktorý zákrok polície nahlásil na Úrad pre policajné správanie.

LONDÝN/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti