Baldwin čelí žalobe. Člen štátu ho viní zo zabitia z nedbanlivosti

Alev Baldwin sa zrútil po tom, čo smrteľne postrelil kameramanku na nakrúcaní filmu
Zdroj: Jim Weber/Santa Fe New Mexican via AP

Serge Svetnoy bol jedným z mála ľudí zo štábu, ktorí boli priamo pri tom, keď sa smrteľná nehoda odohrala.

Člen štábu z nakrúcania filmu Rust Serge Svetnoy v stredu podal žalobu na herca Aleca Baldwina, ktorý minulý mesiac nechtiac zastrelil kameramanku Halynu Hutchinsovú. Baldwin a ďalší filmári sa podľa neho dopustili zabitia z nedbanlivosti, informovala agentúra Reuters.

Baldwin 21. októbra pri nakrúcaní westernu Rust v Novom Mexiku vystrelil zo zbrane, v ktorej bol ostrý náboj. Predtým mu však bolo oznámené, že zbraň nie je nebezpečná. Štyridsaťdvaročná kameramanka Hutchinsová prišla o život a 48-ročný režisér Joel Souza utrpel zranenie ramena.

Serge Svetnoy obvinil producentov a ďalších členov štábu, že nedodržiavali bezpečnostné štandardy. Úrady v meste Santa Fe vec naďalej vyšetrujú a doteraz v tejto veci nikoho neobvinili.

„Zjednodušene povedané, nebol žiadny dôvod, aby sa v tom revolveri Colt kalibru 45 nachádzala ostrá guľka, respektíve aby sa nachádzala kdekoľvek v mieste nakrúcania filmu Rust. Prítomnosť guľky v revolveri predstavovala smrteľnú hrozbu pre všetkých v jeho blízkosti,“ stojí v žalobe.

Svetnoy bol jedným z mála ľudí zo štábu, ktorí boli priamo pri tom, keď sa smrteľná nehoda odohrala. V žalobe uviedol, že Hutchinsovú držal v náručí, keď krvácala z rany v hrudníku, čo ho podľa jeho slov bude „navždy prenasledovať“. Požaduje preto bližšie neurčenú čiastku ako odškodnenie.

Žaloba mieri okrem iného na zbrojárku Hannah Gutierrezovú, ktorá mala na starosti zbrane, a asistenta režiséra Davea Hallsa, ktorý vyšetrovateľom povedal, že to bol on, kto Baldwinovi zbraň počas nácviku odovzdal.

LOS ANGELS/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Alec Baldwin

Dôležité udalosti