V Poľsku neďaleko hraníc s Bieloruskom našli mŕtve telo mladého Sýrčana

Situácia na poľsko - bieloruskom pohraničí.
Situácia na poľsko - bieloruskom pohraničí. Zdroj: Leonid Shcheglov/BelTA

Podľa polície zatiaľ nie je možné určiť presnú príčinu smrti mladého Sýrčana. Telo previezli do Ústavu súdneho lekárstva na pitvu.

Telo mladého Sýrčana našli v lese blízko poľskej hranice s Bieloruskom, oznámila v sobotu poľská polícia. Informácie priniesla tlačová agentúra PAP. Agentúra DPA zasa uviedla, že bieloruský prezident Alexandr Lukašenko nariadil, aby bola detským migrantom uviaznutým na hranici s Poľskom doručená potravinová pomoc.

V pohraničných oblastiach táboria tisíce migrantov z Blízkeho východu, ktorých priviedol k hranici bieloruský režim. Migranti sa chcú dostať do Poľska a odtiaľ ďalej do Európskej únie. EÚ obviňuje práve Bielorusko zo zámerného privádzania ľudí do východnej Európy a ich následného pašovania na Západ.

Nález tela znamená, že politická patová situácia na východnej hranici Únie si vyžiadala ďalšiu obeť.

Miestna polícia uviedla, že telo našli v predchádzajúci deň neďaleko dediny Wólka Terechowska v severovýchodnom Podleskom vojvodstve, v blízkosti hranice s Bieloruskom. Na tele našli aj pas.

Podľa polície zatiaľ nie je možné určiť presnú príčinu smrti mladého Sýrčana. Telo previezli do Ústavu súdneho lekárstva na pitvu.

Polícia v Podleskom vojvodstve takisto oznámila, že v sobotu okolo 01.00 h došlo k ďalšiemu pokusu o ilegálne prekročenie poľsko-bieloruskej hranice blízko dediny Wólka Terechowska.

"Skupina približne 100 ľudí na bieloruskej strane poškodila plot. Poslali sme tam niekoľko desiatok policajtov. Ľudia na bieloruskej strane, na dohľad policajtov, vojakov a príslušníkov pohraničnej stráže, ušli hlboko do lesa," hlásila polícia.

Bieloruský prezident Lukašenko nariadil, aby detským migrantom uviaznutým na hranici s Poľskom poslali úrady potravinovú pomoc, napísala DPA s odvolaním sa na sobotňajšiu správu bieloruskej agentúry BelTA.

Lukašenko, často nazývaný posledný diktátor Európy, je obviňovaný z toho, že umožňuje ľuďom z krízových oblastí ujsť do Bieloruska a potom ich dáva odviezť k bieloruskej hranici s EÚ. Údajne to robí preto, aby Úniu potrestal za sankcie uvalené na základe obvinení, že zmanipuloval voľby, aby si zaistil nové funkčné obdobie.

VARŠAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Poľsko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.