Nekontrolovateľná jazda vodiča kamiónu: Zanechal na nemeckej diaľnici 30-kilometrovú spúšť

Nekontrolovateľná jazda na nemeckej diaľnici
Nekontrolovateľná jazda na nemeckej diaľnici Zdroj: Profimedia

Museli ju uzavrieť.

Približne desaťkilometrový úsek jednej z hlavných nemeckých diaľnic – Bundesautobahn 3 (A3) – museli v sobotu večer uzatvoriť po tom, čo vodič jedného kamióna stratil počas jazdy z dôvodu zdravotných problémov kontrolu nad svojím vozidlom a zanechal za sebou asi 30-kilometrov dlhú spúšť v podobe zničených zvodidiel. Na základe policajných informácií o tom v nedeľu napísala agentúra DPA.

K nehode a následnému uzavretiu cestnej komunikácie došlo na úseku Frankfurt nad Mohanom – Norimberg. Polícia uviedla, že 48-ročný vodič narazil viackrát do diaľničného ochranného zábradlia a navyše, napriek upozorňujúcim dopravným značkám a značeniam, sa mu podarilo prejsť aj naprieč jedným bližšie neurčeným staveniskom.

Niektoré z cestných ochranných zátarás boli jazdou kamióna vyvrhnuté takou silou, že vyleteli až do protismerného prúdu diaľnice.

Policajtom sa vodiča podarilo zastaviť pri bavorskom meste Würzburg. Okamžite ho previezli do nemocnice. Incident si iné zranené osoby nevyžiadal a doprava bola presmerovaná na iné diaľnice.

BERLÍN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti