Český prezident Zeman už môže prijímať návštevy. V nemocnici ho navštívi aj Čaputová

Na snímke český prezident Miloš Zeman víta nemeckého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera.
Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

Prezidentka Čaputová odcestuje na návštevu ČR na pozvanie predsedu Senátu Parlamentu ČR Miloša Vystrčila.

Dosluhujúci český premiér Andrej Babiš navštívi v pondelok večer prezidenta Miloša Zemana v pražskej Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN). Predseda vlády v demisii to oznámil prostredníctvom videa na sociálnej sieti Facebook.

„Dostal som povolenie od nemocnice. Teším sa naňho, pretože som ho nevidel od 10. októbra. Hovorili sme spolu len telefonicky,“ povedal vo videu Babiš.

Prezidentov hovorca Jiří Ovčáček v pondelok predpoludním na sociálnej sieti Twitter spresnil, že Zeman prijme Babiša v pondelok o 17.00 h. Prezident sa v najbližších dňoch stretne aj s predsedom ODS Petrom Fialom, ktorého poveril vyjednávaním o zostavení novej vlády. Presný termín ešte nie je známy.

Ovčáček na Twitteri spresnil, že prezidentka SR Zuzana Čaputová sa so Zemanom stretne v nemocnici v utorok 16. novembra o 13.00 h.

Prezidentka Čaputová odcestuje na návštevu ČR na pozvanie predsedu Senátu Parlamentu ČR Miloša Vystrčila. V predvečer Dňa boja za slobodu a demokraciu si prevezme na pôde hornej komory českého parlamentu Striebornú medailu predsedu Senátu. Položením kytice k pamätníku na Národnej triede v Prahe si pripomenie 32. výročie Nežnej revolúcie.

PRAHA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Miloš zeman

Dôležité udalosti

ONLINE: Štáty G7 chystajú sankcie zamerané na ruský zbrojársky priemysel. V hre je aj cenový strop pre ropu ON-LINE
  • USA podľa Bieleho domu s ďalšími štátmi G7 chystajú ďalšie protiruské sankcie, ktoré postihnú zbrojársky priemysel. Zvažuje sa aj cenový strop pre ruskú ropu.

  • Rusko zakázalo vstup do krajiny 43 Kanaďanom. taktiež na nich uvalilo sankcie

  • Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj požiadal lídrov skupiny G7 o protivzdušné obranné systémy,…