Desivá noc v Egypte: Škorpióny počas záplav zamorili obydlia, hlásia tri obete a stovky zranených

Ilustračná snímka.
Zdroj: profimedia.sk/ AP/BASSEM ABOUALABASS

Povodne okrem toho spôsobili veľké materiálne škody.

Egypt zažil v sobotu pohromu biblických rozmerov. Bleskové povodne v provincii Asuán spôsobili, že príbytky ľudí okrem vody zaplavili aj škorpióny a hady, ktoré boli nútené opustiť svoje hniezda. V nemocniciach skončilo po uštipnutí celkovo 453 ľudí, najmenej 3 osoby útoky týchto jedovatých tvorov neprežili, informuje portál Egypt Today.

Ľudí s rôznym stupňom otravy bolo toľko, že ich museli rozvážať po nemocniciach v okolitých mestách. Ministerstvo zdravotníctva informovalo, že 89 zranených ošetrili v Asuánskej univerzitnej nemocnici, 118 ďalších v Kom Okombo Central Hospital a zvyšní skončili v menších nemocniciach v mestách Drau, Nasr al-Nuba, Edfu a Abou Simbel.

Profesor poľnohospodárskeho výskumu Ahmed Rizk vysvetlil, že prudké dažde vyhnali z hniezd obrovské množstvo škorpiónov a hadov, ktoré následne hľadali útočisko v domoch ľudí. Rizk ľudí vystríhal najmä pred tým, aby sa po bleskových povodniach vyhýbali vyššie položeným oblastiam, ktoré môžu byť zamorené týmito živočíchmi. V prípade uštipnutia by si podľa neho mali ľudia kusom látky zaviazať ruku tak, aby sa jed nedostal do srdca a mali by okamžite zamieriť do najbližšej nemocnice.

Bleskové povodne spôsobili v Asuáne veľké materiálne škody aj výpadky elektrickej siete. Najväčšiu pohromu zažili miestni farmári, ktorým vytopilo polia a prišli o poľnohospodárske stroje.

https://www.youtube.com/watch?v=cVsc--Mn_3w


ASUÁN/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Egypt

Dôležité udalosti