FOTO: Zuzana Čaputová navštívila v nemocnici českého prezidenta Zemana

Český prezident Miloš Zeman a slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.
Zdroj: Twitter/ Jiří Ovčáček

Zeman môže prijímať hostí po tom, ako ho v pondelok premiestnili na lôžko dlhodobej starostlivosti.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová považuje utorkové stretnutie s českým prezidentom Milošom Zemanom za prejav dobrých vzťahov. Prezident sa intenzívne zaujímal o situáciu na Slovensku, uviedla Čaputová na sociálnej sieti.

Čaputová navštívila Zemana v Ústrednej vojenskej nemocnici v Prahe, kde je český prezident hospitalizovaný od 10. októbra. Pripomenula, že jeho zdravotný stav sledovali aj na Slovensku.

„Som veľmi rada, že som mu teraz aj osobne mohla popriať veľa zdravia, síl a rýchle zotavenie,“ povedala.

Prezident Zeman sa podľa jej slov intenzívne zaujímal o situáciu na Slovensku a stretnutie s Čaputovou považuje za prejav dobrých vzťahov medzi nimi – ako aj medzi Českom a Slovenskom.

Čaputová priniesla Zemanovi ako dar sadu čajov a med z prezidentskej záhrady. Na stretnutie mala podľa pravidiel nemocnice k dispozícii pol hodiny.

Zdroj: TASR - Marián Garaj/Kancelária prezidenta SR

„Je mi cťou, že ocenenie preberám z rúk predsedu inštitúcie, ktorá si potrebu ochrany demokracie nesie vo svojom poslaní. Senát PČR je jedným z pilierov dodržiavania demokratických princípov, ľudských práv a slobody v Česku. Ale je aj nositeľom týchto hodnôt za hranice Vašej vlasti,“ povedala v ďakovnom prejave Čaputová.

Striebornú medailu prezidentka podľa vlastných slov vníma nielen ako svoje ocenenie, ale aj ako ocenenie priateľstva a dobrých vzťahov medzi Českom a Slovenskom.

PRAHA/kc, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Miloš zeman

Dôležité udalosti