Baldwin má na krku ďalší problém. Nová žaloba tvrdí, že zo zbrane vystrelil bezdôvodne

Alec Baldwin po incidente.
Zdroj: TASR/AP

Herec 21. októbra počas nakrúcania filmu Rust smrteľne postrelil kameramanku.

Americký herec Alec Baldwin čelí ďalšej žalobe pre neúmyselné zastrelenie kameramanky Halyni Hutchinsovej pri nakrúcaní filmu Rust. Píše o tom BBC.

Podľa členky štábu vystrelil zo zbrane bezdôvodne. Scéna, ktorú sa chystal nakrúcať, totiž použitie pištole nepredpokladala.

„V scenári nebolo nič o tom, že by mal Baldwin alebo ktokoľvek iný zo zbrane vystreliť,“ uvádza Mamie Mitchellová v žalobe číslo dva, ktorá zatiaľ z incidentu vzišla. Očakáva sa, že budú pribúdať.

Žaloba Mitchellovej sa sústreďuje najmä na správanie Baldwina, ktorý hral hlavnú rolu a zároveň bol aj producentom snímky.

Mitchellová údajne pri incidente stála asi meter vedľa Hutchinsovej a prekvapilo ju, že herec zo zbrane v malom kostole, kde sa práve nakrúcalo, vystrelil.

Zdroj: TASR/AP

Pred scénou sa podľa jej vyjadrení diskutovalo o nakrúcaní troch záberov. Jeden mal byť zblízka na Baldwinove oči, druhý na škvrnu od krvi na jeho ramene a tretí na jeho telo, kým vyťahoval z puzdra zbraň. Podľa žaloby tak Baldwin nemusel zbraňou na nikoho mieriť a ani z nej strieľať.

Okrem toho údajne porušil bezpečnostné predpisy tým, že pištoľ vopred lepšie neskontroloval.

„Hral ruskú ruletu, keď vypálil zbraň bez jej bližšieho ohliadnutia, a naviac v neprítomnosti zodpovednej osoby,“ povedala Mitchellovej advokátka Gloria Allredová.

Členka štábu tvrdí, že utrpela „vážnu telesnú traumu, šok a poranenie nervového systému“, a tak žiada odškodné, jeho presnú výšku však neuvádza. Baldwin ani jeho právnici nateraz túto žalobu nekomentovali.

Nešťastie sa stalo 21. októbra pri nakrúcaní westernu Rust v Novom Mexiku. Baldwin vtedy vystrelil zo zbrane, v ktorej bol ostrý náboj.

Predtým mu však povedali, že zbraň nie je nebezpečná. Kameramanka Halyna Hutchinsová (†42) prišla o život a o šesť rokov starší režisér Joel Souza utrpel poranenie ramena.

NOVÉ MEXIKO/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme žaloba

Dôležité udalosti