Zahraničné

Silné zemetrasenie v Kalifornii si vyžiadalo viac ako 70 zranených

California_Earthquake-1a215bef2b8b454bbe93b4367dd8f1a7.JPEG

Po zemetrasení bolo dočasne bez elektrickej energie 30.000 domácností.

Zemetrasenie s magnitúdou 6,1, ktoré dnes v skorých ranných hodinách miestneho času zasiahlo oblasť severne od San Francisca v americkom štáte Kalifornia, poškodilo energetickú sieť v regióne.

Vo vinárskej oblasti Napa, ale aj ďalších lokalitách sa tak dočasne ocitlo bez elektrickej energie okolo 30.000 domácností, informovala spravodajská televízia CNN. Epicentrum zemetrasenia sa podľa údajov americkej geologickej služby USGS nachádzalo šesť kilometrov juhozápadne od Napy a viac ako 75 kilometrov severne od San Francisca.

Internetové vydanie denníka Los Angeles informuje o tom, že otrasy boli citeľné aj južne od San Francisca. Kalifornská diaľničná polícia začala s kontrolou mostov a nadjazdov v regióne.

Podľa agentúry AP nemocnice ošetrili viac ako 70 ľudí. Zranenia dvoch osôb lekári označili za vážne. Podľa radnice mesta Napa zemetrasenie úplne zničilo štyri domy. Ďalšie dva domy zachvátil požiar, ktorý sa zatiaľ nepodarilo uhasiť. Okrem toho radnica hlási úniky zemného plynu i vody, ako aj veľké materiálne škody na historických budovách a obchodoch. Zemetrasenie poškodilo aj energetickú sieť v regióne.

SAN FRANCISCO/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti