Požiar, rozbité okná a pyrotechnika. Protesty v Bruseli poznačilo násilie, polícia zatkla 44 ľudí

Polícia používa vodné delo počas protestu proti sprísňovaniu opatrení
Zdroj: TASR - AP

Zranenia utrpeli aj traja policajti.

Pri protestoch proti sprísneným epidemickým opatreniam v Bruseli došlo v nedeľu k násilným zrážkam. Na záberoch, ktoré priniesla agentúra Belga, vidno policajné autá s rozbitými oknami, horiace barikády či použitie pyrotechniky. Polícia potvrdila, že voči demonštrantom nasadila vodné delá a slzotvorný plyn, informuje agentúra DPA.

Polícia oznámila, že zadržala 44 osôb, pričom traja jej príslušníci utrpeli zranenia. Poškodených bolo šesť policajných vozidiel, ako aj výklady či súkromné autá. Podľa odhadu zasahujúcich zložiek sa na spočiatku pokojnej demonštrácii zúčastnilo okolo 35.000 ľudí.

Demonštranti protestovali proti sprísňovaniu opatrení zameraných na spomalenie šírenia koronavírusu, ku ktorému belgická vláda pristúpila po tom, ako v krajine stúpol počet prípadov nákazy covidom. Terčom nespokojnosti boli aj odporúčania vlády na zaočkovanie obyvateľov a povinné očkovanie zamestnancov v oblasti zdravotníctva. Belgickí zdravotníci, ktorí sa nedajú zaočkovať proti koronavírusu, totiž môžu prísť budúci rok o prácu.

Počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom v uplynulých týždňoch výrazne stúpol aj v Belgicku. V posledných dňoch krajina s približne 11,5 milióna obyvateľov hlási denne v priemere viac než 12.000 nových infikovaných.

BELGICKO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.