Rodina zažila najväčší šok v živote. Muž, ktorého vyhlásili za mŕtveho, krátko pred pitvou ožil

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/ANTIVAR

Pri prehliadke tela, ktoré bolo 6 hodín v chladiacom boxe, si príbuzní údajne zosnulého muža všimli, že sa mu hýbe hrudník.

Muž z indického mesta Moradabad, ktorého po zrážke s motorkou prehlásili za mŕtveho, poriadne vystrašil svojich príbuzných, keď v márnici zistili, že dýcha.

Rodina Srikesha Kumara (45) zažila dva obrovské šoky počas niekoľkých hodín. Prvý prišiel, keď im oznámili, že muž zomrel pri dopravnej nehode, no keď prišli do nemocnice vybaviť náležitosti súvisiace s pitvou, zistili, že „nebožtík“ stále dýcha, píše portál Hindustan Times.

Srikesha Kumara v piatok (19. 11.) priviezli do súkromného zdravotníckeho zariadenia v kritickom stave krátko potom, ako ho v centre Moradabadu zrazila motorka. Lekár pri vyšetrení usúdil, že muž nejaví známky života a vyhlásil ho za mŕtveho.

Telo nebožtíka následne previezli do márnice v štátnej nemocnici, kde mali vykonať pitvu. Pri prehliadke tela, ktoré bolo 6 hodín v chladiacom boxe, si však príbuzní údajne zosnulého muža všimli, že sa mu hýbe hrudník. Okamžite si uvedomili, že ešte dýcha.

„Lekár na pohotovosti bol po vyšetrení presvedčený, že muž je mŕtvy," uviedol pre agentúru AFP hovorca nemocnice Rajendra Kumar, ktorý následne o prípade informoval políciu.

„Žije, ale momentálne je v umelom spánku a jeho stav je naďalej vážny. Je to zázrak, neviem, ako inak to nazvať," dodal hovorca nemocnice.

Ako mohlo dôjsť k takémuto zásadnému omylu, je teraz predmetom vyšetrovania. Aj keď ide o ojedinelý prípad, v podobnej, ba ešte horšej situácii, sa vlani ocitol istý Keňan, ktorý sa prebral až počas pitvy, keď mu zarezali do nohy.

MORADABAD/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Márnica

Dôležité udalosti