Bozk na rozlúčku! Kobra zabila šéfkuchára 20 minút po tom, ako jej odrezal hlavu

Odrezaná hlava kobry.
Odrezaná hlava kobry. Zdroj: Daily Mail

Hostia v reštaurácii počuli v jednej chvíli zúfalý výkrik z kuchyne. Hlava hada, ktorá už 20 minút ležala oddelená na kuchynskej doske, zaútočila.

Tak tomu sa povie bozk smrti na rozlúčku! Kobra usmrtila šéfkuchára 20 minút po tom, ako jej odrezal hlavu.

Obeťou bizarného útoku sa stal čínsky kuchár Peng Fan, ktorý v reštaurácii pripravoval miestnu špecialitu - pochúťku z indočínskej pľuvajúcej kobry. V okamihu, kedy hádzal odseknutú hlavu kobry do odpadkového koša, had ešte z posledných síl reflexívne zaťal jedovaté zuby do ruky svojho kata. Informujú britské denníky Mirror a Daily Mail.

Zdroj: Profimedia.sk

Podľa polície pán Peng krátko nato zomrel. Ešte skôr, ako mu v nemocnici podali protijed.
Jeden z hostí reštaurácie, 44-ročný Lin Sun, ktorý v podniku oslavoval narodeniny svojej ženy novinárom povedal, že v jednej chvíli bolo počuť z kuchyne zúfalý krik.

Hovorca polície uviedol, že išlo o nešťastnú nehodu. Ak by dostal šéfkuchár včas protijed, zrejme by ešte žil.

Podľa experta na plazy Yang Hong Changa, hady môžu zaútočiť ešte aj hodinu po tom, ako im bola odťatá časť tela, alebo hlava.

"Ten had je už mŕtvy, prestali mu fungovať základné orgány, ale určité nervové zakončenia a reflexy mu ešte slúžia. Preto je celkom možné, že hlava kobry sa aj po dvadsiatich minútach zahryzla do kuchárovej ruky," uzavrel Chang.

Jedlá z hadov sú v Ázii tradičnou kulinárskou pochúťkou. Muži pijú hadiu krv na potenciu, ženy dávajú prednosť polievke z hadov, ktorá vraj predlžuje život.

Video nie je vhodné pre slabšie povahy.

https://www.youtube.com/watch?v=4--p_3N5GPg


PEKING/TVNOVINY.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti

ONLINE: Raketový útok v Odeskej oblasti. Hlásia najmenej šesť obetí ON-LINE
  • Raketový útok v Odeskej oblasti na juhu Ukrajiny si vyžiadal šesť obetí. Raketu odpálil ruský strategický bombardér typu Tu-22.

  • Velenie ukrajinských síl vo svojej rannej správe o situácii na bojisku tvrdí, že podľa dostupných…

  • Vojna na Ukrajine môže umožniť prekvitanie nelegálnej produkcie drog, kým budúcnosť trhu s ópiom závisí od osudu krízou zničeného Afganistanu.